YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Adliyesi'ne resmen cephane sokmak istemişler
Türkiye, Çağlayan Adliyesi’nde DHKP-C’li iki terörist tarafından rehin alınıp şehid edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’a ağladı. İstanbul Adliyesi'ndeki güvenlik tehlikesi ile bu karelerle ortaya çıktı.
İstanbul Adliyesi'ne resmen cephane sokmak istemişler
02 Nisan 2015 / 16:26 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 16:29

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayında x-ray cihazında güvenlik güçlerince ele geçirilen aletler geçtiğimiz günlerde böyle sergilenmişti.

DHKP-C terör örgütünün Çağlayan Adliye'sine silah sokması adliyede güvenlik zafiyeti mi var? sorusunu gündeme getirdi. Ama Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan ve şehit eden saldırganlar, güvenlik kamerası kayıtlarına göre C kapısından adliyeye girdi. Girişte iki kişinin sahte avukat kimliği kullandığı iddia edildi.

Zira, Çağlayan Adliyesi'ne değil silah, çakı bile sokmak imkansızdı. Geçtiğimiz aylarda Çağlayan Adliyesi'ne sokulmak istenen tehlikeli araçlar sergilenmişti.

Adliyede C Blok'ta sergilenen malzemeler arasında kesici aletler, biber gazları, elektroşok cihazı gibi malzemelerin yanı sıra unutulan güneş gözlükleri, ayakkabılar, telefonlar, ses kayıt cihazları yer alıyor.

 

Teröristlere kim yardım etti?

Bu kadar küçük malzemelerin Çağlayan Adliyesi'ne giremediği ortada iken bu teröristlerin içeriye silah, bomba ve örgüt flamalarını nasıl soktuğu, bu teröristlere kimlerin yardım ettiği? Sahte avukat kimliğiyle giremeyecekleri, kimliklerin (çipli) olduğu, bunlara yardım eden bir avukatın olduğu, avukatın kim olduğu herkes tarafından merak ediliyor?

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler