YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul 12 Haziran'a hazır
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 12 Haziran seçimlerinin güvenli bir şekilde bitirilmesi için tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Mutlu"Tüm planları yaptık. Bir sıkıntı beklemiyoruz"dedi.
İstanbul 12 Haziran'a hazır
10 Haziran 2011 / 17:19 Güncelleme: 10 Haziran 2011 / 17:23

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 12 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerle ilgili olarak, ''Bütün tedbirlerimizi aldık, herhangi bir sıkıntı beklemiyoruz'' dedi.

Vali Mutlu, ilköğrenimini gördüğü Maltepe'deki Ahmet Rasim İlköğretim Okulunu ziyaretinin ardından, gazetecilere yaptığı açıklamada, Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerin güvenli bir şekilde başlayıp bitirilmesi için tüm planlamalarını yaptıklarını ifade etti.

Mutlu, ''Gerek sandık kurullarımızın oluşturulması ve görev mahallerinde bulunması, gerekse seçmenlerin oylarını güvenlik içerisinde kullanmaları, seçimin tamamlanmasından sonra da sandıkların ilçe seçim kurullarına ulaştırılması noktasında da tüm güvenlik önlemleri detaylı bir şekilde planlandı. Bunları adım adım uygulamaya koyacağız. Bütün tedbirlerimizi aldık. Herhangi bir sıkıntı beklemiyoruz'' diye konuştu.

Hüseyin Avni Mutlu, ilköğrenimini gördüğü Maltepe'deki Ahmet Rasim İlköğretim Okulunu ziyaret ederek öğrencilerle buluştu. Okulun Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen mezuniyet törenine katılan Mutlu, burada yaptığı konuşmada, 1966-67 yıllarında bitirdiği olduğu okulun mezuniyet töreninde bulunmanın kendisi için çok farklı bir duygu olduğunu belirtti.

Mutlu, ''Altıntepe'deki bu okulda 4. ve 5. sınıfları okudum. Dolayısıyla bu semtin çocuğuyum. Bu semtin çocuklarıyla, sahalarında top oynadım, sahilinde yüzdüm, denizinde midye topladım. Burada olmaktan son derece mutluyum'' dedi.

Vali Mutlu daha sonra öğrencilerin gösterilerini bir süre izledi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler