YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç’ı Disiplin Ku
İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç’ı Disiplin Ku
İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç’ı Disiplin Ku
25 Eylül 2008 / 14:36 Güncelleme: 25 Eylül 2008 / 00:00

Noterler Birliği, Almanya’daki Deniz Feneri davasında ceza alan Mehmet Gürhan’ın Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’a verdiği vekaletname ile ilgili olarak İstanbul 10. Noteri’ni disiplin kuruluna sevk etti ve suç duyurusunda bulundu.


Türkiye Noterler Birliği Başkanı Hasan Yeni, birliğin yönetim kurulunun İstanbul 10. Noteri İsmet Büyükkılıç’ı Disiplin Kurulu’na sevk ettiğini söyledi. Yeni, ayrıca Büyükkılıç hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Hasan Yeni, konunun Adalet Bakanlığı’na da bildirileceğini kaydetti.
Haberin devamı


İstanbul 10. Noterliği arşivinde bulunan konuya ilişkin belgelerin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderileceğini ve savcılıktan belgelerde bulunan imzanın Mehmet Gürhan’a ait olup olmadığını araştırılmasını isteyeceklerini belirten Yeni, “Evrakları ekleriyle birlikte Başsavcılığa göndereceğiz. Savcılık görevi ihmal, görevi suistimal ve sahte evrak suçları var mı, yok mu karar verecek” dedi.


Türkiye Noterler Birliği Disiplin Kurulunun, İstanbul 10. Noteri Büyükkılıç’tan savunma isteyeceğini ve inceleme sonunda Büyükkılıç’a “uyarı, kınama, para cezası, meslekten kısa süreli ya da kesin ihraç” cezalarının verilebileceğini bildirdi.


Hasan Yeni, Noter Büyükkılıç’ın bilerek ve isteyerek bir usulsüzlüğe göz yumduğuna inanmadığını, “Mehmet Gürhan” kimliğiyle İstanbul 10. Noterine gelen bir kişinin Büyükkılıç’ı yanıltmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu kaydetti.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler