YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul 1 Mayıs'a hazır...
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 1 Mayıs'ın şölen havasında geçmesi için her türlü tedbiri aldıklarını söyledi. 1 Mayıs'ta İstanbul'da 38 bin polis görev alacak.
İstanbul 1 Mayıs'a hazır...
01 Mayıs 2011 / 08:11 Güncelleme: 01 Mayıs 2011 / 08:19

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün bir şölen güzelliğinde geçmesi için her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Çapkın, 1 Mayıs kutlamalarının yapılacağı Taksim Meydanı'nda alınan güvenlik önlemlerini yerinde denetledi.

Önlemler hakkında yardımcılarından bilgi alan Çapkın, gazetecilerin soruları üzerine, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün şölen havasında kutlanacağına inandığını kaydetti.

Çapkın, ''Taksim Meydanı'nda işçi bayramının bir şölen güzelliğinde geçmesi için her türlü tedbiri aldık. Polis her yerde bulunacak, ancak fazla göz önünde olmayacak'' dedi.

İstanbul'da 1 Mayıs'ta 38 bin polisin görev alacağını ifade eden Çapkın, Kocaeli, Sakarya ve Balıkesir'in de aralarında bulunduğu çevre illerden 1200 polisin takviye olarak görev yapacağını söyledi.

Çapkın, işçilerin güvenliği için yollarda arama noktaları oluşturduklarını vurgulayarak, alana gelenlerin dikkatli bir şekilde arandıktan sonra içeriye alınacağını kaydetti.

Hüseyin Çapkın, bir gazetecinin sorusu üzerine, provokatif bir eylem beklemediklerini de dile getirdi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler