YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Israrlara rağmen aşı olmadı
Domuz gribine karşı tüm Türkiye'de aşılama işlemleri bugün başladı
Israrlara rağmen aşı olmadı
02 Kasım 2009 / 18:53 Güncelleme: 02 Kasım 2009 / 18:57

Bursa'da domuz gribi için ithal edilen ve kontrolleri yapılan "Pandemik A (H1N1)" virüsüne karşı koruyucu aşı uygulamasına başlandı. Aşı takvimine göre ilk uygulamaya Vali Şahabettin Harput'un da katılımıyla Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık ekibinden başladı. Ancak, vatandaşları aşı olmaya çağıran Vali Şahabettin Harput ısrarlara rağmen aşı vurdurmadı.

Risk gruplarına öncelikle vurulmak üzere Bursa'ya 11 bin doz aşının ulaştığını açıklayan Vali Şahabettin Harput, bu salgını en az hasarla atlatmak için, vatandaşların bir süre öpüşme, kucaklaşmayı bırakmaları gerektiğini belirterek birbirlerine bir metreden fazla yaklaşmamalarını da istedi. Öncelikli olarak sağlık çalışanları ile hacca gidecek vatandaşların aşılanacağını belirten Vali Harput, vatandaşları da bu kampanyaya katılmaya davet etti.

İlk aşının İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan'a, ardından da hastane doktorlarına yapılmasının ardından aşı için ceketini çıkartmayan Bursa Valisi Şahabettin Harput, gazetecilerin görüntü almak için aşı olması yönünü de ki ısrarları karşısında, "İsterseniz şimdi olurum ama bugün sağlık görevlilerinin aşıya başladığı gündür. Aşılar, risk grubuna göre vurulacaktır. Ben de risk grubu içersindeyim bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Her gün yüzlerce kişi ile tokalaşıyorum ama bugün değil, bugün sağlıkçıların günü" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler