YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrailli Gilad Atzmon'dan Gezi itirafı!
İsrailli Gilad Atzmon'dan Gezi itirafı!
26 Nisan 2014 19:00
İsrail asıllı caz sanatçısı Gilad Atzmon, Gezi olayları Arap Baharı ve Ukrayna'la ilgili ilginç bir itirafta bulundu.

Yeni Akit'te yer alan habere göre, İsrail asıllı caz sanatçısı Gilad Atzmon, "İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail, etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail, Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir" dedi.

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) İstanbul Şubesi tarafından şubenin Vefa'daki merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan Atzmon, çatışmalara dair yaklaşımının politik değil, teorik bir tarz olduğunu söyledi.

'Siyonizm tehlikeli bir olgu'

"Siyonist Yahudiliğin tehlikeli bir olgu olduğunu ve bunun mahiyetinin sorgulanmasına izin verilmediğini" dile getiren Atzmon, şunları kaydetti: "Problem sadece Filistin'de değil. Aynı zamanda Türkiye'de de hükümet üzerinde baskı kuran Yahudi lobileri var. İkinci Irak savaşı bu lobiler tarafından hazırlandı. Filistin'den bahsederken sömürgecilikten bahsetmek gerekir.

'İsrail, bir etnik temizleme sistemi'

Yahudiler kendileri Fransızlara, Almanlara benzetir. Ancak şunu unutuyorlar; siyonizm başka hiç bir şeye benzemez. İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail, etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail, Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir."

'Soros, Gezi Parkı eylemcilerini destekledi'

Atzmon, yatırımcı George Soros'un, Gezi Parkı olayları sırasında eylemcileri söyleyerek, "Soros adındaki bir Yahudi'nin bu grupları desteklediğini göreceksiniz. İran'da da Mısır'da da başardı. Arap Baharı'nı kışa çevirdi. Şu anda Ukrayna'da çalışıyor" dedi.

'Sadece Filistin'i özlüyorum'

Bir gazetecinin "İsrail'e gidebiliyor musunuz " sorusuna Atzmon, şu cevabı verdi:

"İsrail'e gitmiyorum. İsrail'i, Filistin olduğu zaman ziyaret edeceğim. Şunu anladım ki orada özlediğim tek şey; Filistin."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler