YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'le ilgili konuştu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İsrail'le ilgili açıklamlarda bulundu...
İsrail'le ilgili konuştu
23 Kasım 2011 / 13:47 Güncelleme: 23 Kasım 2011 / 14:01

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail'in bugünkü politikalarıyla müttefiklerine de çok büyük yük olduğunu belirterek, ''Herkes belki vicdanından geçeni söylemiyor, ama mikrofon kazaları olduğunda en güvendiği müttefiklerinin bile kendileriyle ilgili neler düşündüğünü herkes görüyor'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, İngiltere Dışişleri Bakanlığının bünyesindeki düşünce kuruluşu Wilton Park'ta yaptığı konuşmanın ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

İsrail'in barış sürecinde samimi davranmadığının altını çizen Gül, ''Bir yandan barış sağlansın derken, bir yandan toplu konut yapmak samimiyetsizliğin en büyük örneğidir. İsrail bugünkü politikalarıyla müttefiklerine de çok büyük yük oluyor. Herkes belki vicdanından geçeni söylemiyor, ama mikrofon kazaları olduğunda en güvendiği müttefiklerinin bile kendileriyle ilgili neler düşündüğünü herkes görüyor'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, İran'ın nükleer programıyla ilgili bir soru üzerine de İran'ın nükleer programıyla ilgili sorunun diplomatik yollarla çözülmesi gerektiğini belirterek, ''İran'ın çok daha şeffaf, Batı'nın da samimi yaklaşım sergilemesi önemli mesafe katettirecektir'' dedi.


(AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler