YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in listesinde Erdoğan ikinci sırada
İsrail'deki Simon Wiesenthal Merkezi, 2013'ün "İsrail düşmanı" isimleri açıkladı. 10 kişilik listenin ikinci sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan var.
İsrail'in listesinde Erdoğan ikinci sırada
01 Ocak 2014 / 18:43 Güncelleme: 01 Ocak 2014 / 18:44

Kudüs'teki Simon Wiesenthal Merkezi, 2013 yılının "İsrail karşıtı" isimlerinin listesini yayınladı. İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'nin ilk sırada yer aldığı 10 isimlik listenin ikinci sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.

"Ankara'nın stratejik dostuna düşmanca tavırlar var"

Kuruluş, Başbakan Erdoğan için, "Tarihsel olarak Ankara'nın stratejik dostu ve ticaret ortağı İsrail'e karşı aşırı düşmanca tavırları var" yorumunu yaptı. ABD'deki 400 bin civarındaki destekçisini listedeki isimleri kınamaları çağrısında bulunan Simon Wiesenthal Merkezi, İran'ın dini lideri Hamaney'i ise İsrail'e karşı devamlı tehdit olmakla suçladı.

Pink Floy da listede

Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre, Filistin için BM Özel Raportörü Richard Falk, İsrail'e yönelttiği "soykırım niyetleri" suçlamasıyla üçüncü sırada yer alırken, geçtiğimiz ay İsrail akademik kurumlarına karşı boykota destek veren Amerikan Araştırmaları Derneği dördüncü oldu!İsrail'e boykotu destekleyen bir başka kurum Kanada Birleşik Kilisesi beşinci sırada yer alırken, İsrail'in ırkçı politikalarına karşı sert eleştirileri ile tanınan Pink Floyd grubunun basçısı Roger Waters listede altıncı seçildi. Macar aşırı sağcı Jobbik partisi ve "bir kahraman olarak Hitler" kavramı da listede yer aldı.

 

YENİŞAFAK

Türk Atasözü: Bana dostunu söyle, senin kim olduğunu söyleyeyim
 // Mühr-ü Süleyman
900 yıl Endülüs'te 600 yıl Osmanlı'da İslam Adaletiyle insanca yaşatıldın ve Müslümanlara zulümden utanmıyorsun çünkü Nankörsün!
Sisi, Mübarek gibi satın alamadığın diğer Müslümanlardan tek bir dostun var mı? Bu arada dost listeni de orada 2.nci sıraya kılıçdaroğlu'nu koyup koymadığını da açıklasana
Haa, bu arada HADDİNİ BİL, tüm Müslümanların gözbebeği benim Başbakanımı korkutamazsın, global listelerde hedef yapamazsın, çünkü onun kılına oradan bi zarar gelirse, sen artık orada da yaşayama...
02 Ocak 2014 Perşembe 00:42
23:05
 // HAKKIMIZI YEMİŞLER
Aslında bizim birinci olmamız gerekirdi. O değil de, düşmanımın düşmanı dostumdur diyen İsrail'in kadim ve birinci dostu kim acaba? İsrail, Erdoğan'ın helak'ı için beddua kampanyası başlatmıstı. Oradan yola çıkalım, buluruz....
01 Ocak 2014 23:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler