YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in gerçek yüzü ortaya çıktı
BM'nin Mavi Marmara Raporunu değerlendiren İHH Başkanı Bülent Yıldırım, raporun İsrail'in gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirtti.
İsrail'in gerçek yüzü ortaya çıktı
25 Eylül 2010 / 16:10 Güncelleme: 25 Eylül 2010 / 16:12

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım düzenlediği bir basın toplantısı ile Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi Tespit Komisyonu'nun hazırladığı Mavi Marmara raporunu değerlendirdi. Yıldırım, raporun İsrail'in gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirtti.

İHH'nın Fatih genel merkezinde düzenlenen basın toplantısına Bülent Yıldırım'ın yanı sıra mağdurların avukatı Mazlumder İstanbul Şube Başkanı Cihat Gökdemir, İsrail saldırısında şehit olan Cevdet Kılıçlar'ın eşi Derya Kılıçlar, şehit Necdet Yıldırım'ın eşi Refika Yıldırım (3 yaşındaki kızı Melek ile birlikte), şehit Çetin Topçuoğlu'nun oğlu Aytek Topçuoğlu ve gemide bulunan aktivist Murat Akinan katıldı. Bülent Yıldırım yaptığı açıklamada bazı kesimlerin Mavi Marmara hadisesinin ilk başlarında negatif propagandadan etkilenerek hadiseyi algılamakta zorlandığını ancak bu rapor ile her şeyin netleştiğini söyledi. Raporu hazırlayan komisyonun tamamen tarafsız olduğunu ifade eden Yıldırım, raporun ise gerçek Birleşmiş Milletler raporu olduğunu belirtti.
İHH Başkanı Bülent Yıldırım, BM raporunun birçok şeyi ortaya koyduğunu dile getirirken şunları söyledi:

"Bu rapor ile birlikte ablukanın hukuksuz olduğu net bir şekilde ortaya çıkmıştır ve İsrail Gazze ablukasını devam ettirmeme noktasında uyarılmıştır. Şunu net ifade etmek gerekir ki bizler yeni yapacağımız filoyu yola çıkaracağımız da bu komisyon raporuna göre kimseden izin almadan Filistin otoritesi ile irtibat kurarak yola çıkacağız. Mavi Marmara raporu gemilerin ve katılımcıların sadece insani yardım için yola çıktığını teyit etmiştir."

Bu rapor ile İsrail ordusunun cani, katil ve masum insanları öldüren bir ordu olduğunun ortaya çıktığını da söyleyen Yıldırım, "Raporda belirtilen unsurlar içerisinde taammüden adam öldürmenin yanı sıra taammüden yaralama, işkence etmek ve insanların özgürlüğünün kısıtlanması da var. Bunlar hep bilinçli yapıldı. Yaralı insanlar uyuşturulmadan ameliyat edildi. Bu rapor bunları teyit etmiştir" diye konuştu.
İsrail askerlerinin gemiye atmış olduğu gaz, ses ve sis bombalarının boş kovanlarını eline alarak basın mensuplarına gösteren Bülent Yıldırım, "Bunlardan yüzlercesini üzerimize attılar" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na teşekkür eden İHH Başkanı Bülent Yıldırım, hükümetin bu süreçteki tavrının mazlum ve mağdur insanları umutlandırdığını söyledi. Bu rapordan sonra hazırlanacak ikinci raporun da önemli olduğunu belirten Yıldırım, İsrail'in şimdiden lobi çalışmalarına başladığını dile getirdi.

Mavi Marmara gemisinde bulunan aktivistlerin avukatları adına konuşan Mazlumder İstanbul Şube Başkanı Avukat Cihat Gökdemir ise bu raporun tek başına İsrail'e yaptırım uygulamak için yeterli olabileceğini vurguladı. Raporu İsrail'in suçunu tescilleyen hukuki bir belge olarak niteleyen Gökdemir, "Bu rapor Gazze'ye uygulanan deniz ablukasının uluslararası hukuka aykırı olduğunu ortaya koymuştur. Bir kez daha teyit etmiştir" diye konuştu. (İHA)

yıldırımın gerçek yüzü neymiş?
 // ramazan korkmaz
ibrahim çelikoğlu, bildiğin birşey varsa ortaya söylemen gerekir.eğer yazının devamı varsa kestilerse bilmiyorum ama eğer varsa burada yayınlamıyorlarsa bana ata ta anlayalım hakikatleri senin dilinden.kuber75@hotmail.com bekliyorum ibrahim çelikoğlu....
26 Eylül 2010 00:45
Bilmeyenmi vardıki?
 // Mehmet Yazıcı
İsrail denilen (siyonist) lânetlenmiş kavmin gerçek yüzünü bilmemek Kuran'ı bilmemektir şayet bu yeryüzünü fesata boğan insanlığın en şerlilerini hala bilmeyen var sa Kuranı mealiyle öğrensin okusun....
25 Eylül 2010 23:59
israilin gerçek yüzü belliydi...
 // ibrahim çelikoğlu
Yıldırm'ın gerçek yüzünü meydana çıkaran olmadı.İsrail'in öldürdüklerinin listesini,İsrail'lere kim verdi,?Yıldırımın listede neden ismi yoktu?Bugün yaşamasını "eğer varsa"kime borçlu?......
25 Eylül 2010 17:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler