YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'in de katılacağını öğrenen Çavuşoğlu konferansı iptal etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Münih Güvenlik Konferansı'nda sunum yapacağı oturuma İsrailli temsilcilerin de katılacağının son anda ortaya çıkması üzerine konferans programını iptal etti.
İsrail'in de katılacağını öğrenen Çavuşoğlu konferansı iptal etti
06 Şubat 2015 / 14:00 Güncelleme: 06 Şubat 2015 / 14:12

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Berlin Büyükelçiliğinde Batı Avrupa Başkonsolosları toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında, bir gazetecinin Münih Güvenlik Konferansına katılmamasının nedenini sorması üzerine, davetin Başbakan Ahmet Davutoğlu'na da geldiğini ancak seçim öncesi ve ülke gündeminin yoğunluğu nedeniyle Davutoğlu'nun katılamayacağını bildirdiğini ifade etti.

Mevlüt Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Ben konferansa katılacaktım fakat Ortadoğu oturumunda İsrailli temsilcileri sonradan koydukları için katılmama kararı aldık. Fakat Almanya ile ilişkilerimiz sadece Münih Konferansıyla sınırlı değil. Konferans, esasen ikili ilişkilerimizi ilgilendiren bir konu değil, uluslararası bir konferans. O nedenle bu Almanya'ya yönelik bir tavır da değil."

temizlik şart
 // Ömer
Sn Çavuşoğlu ve bir kaç vekil dışında diğer bakan/vekillerden israil ile paralel çetenin ihaneti,manipülatif haberleri,yahudi lobisi ile birlikte kaleşçe saldırıları karşısında tık ses yok.Erdoğan ve Davutoğlu'nun bu seçimde içerideki truvalardan kurtulması için korkak ve ihanet edenlerden temizlemesi gerekiyor....
06 Şubat 2015 Cuma 15:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler