YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'e tokat gibi 1 Kasım cevabı
7 Haziran seçimlerinin ardından zafer çığlıkları atan İsrail, o dönem çizdiği karikatürle sevincini gizlememişti. İsrail'e cevap veren Türk mizah dergisi Misvak çizdiği karikatürü, "Türk halkının 1 Kasım'da İsrail'e cevabıdır" notuyla paylaştı.
İsrail'e tokat gibi 1 Kasım cevabı
09 Kasım 2015 / 11:21 Güncelleme: 09 Kasım 2015 / 11:29

7 Haziran seçimleri sonrası, AK Parti'nin puan kaybetmesine en çok sevinen ülkelerden birisi İsrail olmuş, bu sevinç İsral basınında yer alan karikatürlere de yansımıştı.

HDP'nin barajı aşması, İsrail'de bayram havası yaşatmış ve Gazze'ye giden özgürlük filosu Mavi Marmara üzerinden çirkin bir karikatür paylaşılmıştı.

Karikatürde, üzerinde 'Mavi Marmara 2' yazılı geminin, 'HDP' yazan kayaya çarparak yoluna devam edemediği resmedilmişti.

İsrail karikatürüne 1 Kasım cevabı

1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin oylarını 8 puan artırarak 49.5 oy almasının üzerine, Türk mizah dergisi Misvak, İsrail'in karikatürüne cevaben bir karikatür çizdi.

Dergi tarafından paylaşılan karikatürde, Mavi Marmara gemisi o kayayı ezip geçerek, yoluna devam ediyor. Karikatür, derginin resmi Twitter hesabından "7 Haziran seçimlerinden sonra sevinç çığlıkları atan İsrail basınına, Türk halkının 1 Kasım'da verdiği cevaptır" notuyla paylaşıldı.

rs1-525.jpg

 // Rasim DUMAN
İsrail'in zevali yaklasti, herkes emin ve musterih olsun. Bunu kendileri de biliyorlar ve cok korkuyorlar. Korktukca da, zulmu artiriyorlar. Zulumleri arttikca da, zevalleri yaklasiyor. Tam bir "fasit daire" icindeler. Mahv ve imhalari bizim elimizden olacak insallah....
09 Kasım 2015 16:21
silahla degıl
 // nurcan
Adam gibi bilekle savaşında,görelim silahlarla degil, demek korkuyorsunuz silahların arkasına saklanıyosunuz....
09 Kasım 2015 14:44
ECELİN ELİMİZDEN OLACAK...
 // Adem
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK...
EEEY İSRAİL TERÖRİSTİ...
ECELİN ELİMİZDEN OLACAK......
09 Kasım 2015 Pazartesi 12:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler