YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den tarihi itiraf: AK Parti İsrail için büyük tehlike!
İsrail, AK Parti'nin tek başına iktidar olmasının İsrail için büyük bir tehlike olduğunu itiraf etti.
İsrail'den tarihi itiraf: AK Parti İsrail için büyük tehlike!
18 Haziran 2015 / 14:31 Güncelleme: 18 Haziran 2015 / 15:00

İsrail, 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarından duyduğu coşkuyu gizlemeden aktarmaya devam ediyor. AK Parti'nin tek başına iktidar olamamasından bir hayli memnun olan İsrail basını, 8 Haziran'dan bu yana Türkiye karşıtı haberlerine ara vermeden devam ediyor.

"Erdoğan ve Türkiye Filistin'i dünya gündemine taşıdı"

Geçtiğimiz günlerde İsrail dergisi "Mabat Al"da yer alan bir anket sonucu ise, İsrail'in seçim sonuçlarına neden bu kadar sevindiğinin şifrelerini veriyor. Mabat Al'ın İsrail ulusal güvenlik merkezi araştırmalarına dayandırılan analiz haberine göre, İsrail halkı ve hükümeti, Türkiye'de güçlü bir AK Parti iktidarının İsrail için büyük bir tehlike olduğu ifade ediliyor. İsrail'in Türkiye'yi bu kadar büyük bir tehlike olarak görmesinin sebebi ise, "AK Parti hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin meselesini dünya gündeminin ilk sıralarına taşıyarak, her zaman bu davanın destekçisi olması" şeklinde açıklandı.

"Sadece Türkiye-İsrail ilişkileri tehlikede değil"

Dergi, Türkiye'nin Filistin meselesi üzerine bu kadar eğilmesinin, İsrail-Türkiye ilişkilerine zarar vermekle kalmadığını, aynı zamanda İsrail'in bütün İslam ülkeleriyle arasını açtığını söyleyerek, bu sürecin bu şekilde devam etmesi halinde zararlı çıkacak tarafın İsrail olduğuna vurgu yapıldı. 

 

YENİ ŞAFAK

eceliniz bizim elimizden olacak...
 // Abdullah
Korkunun ecele faydası yok "şeytanyahu" ne yaparsan yap, hangi şeytanlığı yaparsan yap; eceliniz bizim elimizden olacak. Yaz bunu birkenara. ...
18 Haziran 2015 Perşembe 22:29
 // Ferat Akın
Elbette.Bu günlerde geçecek Buşana sevinmesinler...
18 Haziran 2015 18:57
 // Ayhan
Ak parti ögle bir terar gelecek ki dünyakarsisinda diz cökecek...
18 Haziran 2015 18:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler