YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den Suriye'ye yanıt
İsrail'den Suriye'ye yanıt
30 Temmuz 2012 15:49
İsrail Savunma Bakanı Barak'tan Suriye'nin tehdidine yanıt: ''Dünyadaki hiçbir ülke Yahudi devletine kimyasal silahlarla saldırmaya cesaret edemez''

Suriye'nin kimyasal silahlar kullanma tehdidine göndermede bulunan İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, dünyadaki hiçbir ülkenin ''Yahudi devletine'' kimyasal silahlarla saldırmaya cesaret edemeyeceğini söyledi.

İsrail Radyosu'na konuşan Barak, İsrail'e yönelik bir kimyasal saldırının olmayacağından, devlet tarafından verilen gaz maskesini iade edecek kadar emin olduğunu belirtti.

Suriye hükümeti tarafından geçen hafta yapılan açıklamada, Suriye'nin yabancı askerlerce düzenlenen bir saldırıya maruz kalması durumunda kimyasal ve biyolojik silahlara başvurulacağı tehdidinde bulunulmuştu. Suriye hükümetinden gelen bu açıklama, İsrail'e yönelik bir tehdit olarak algılanmıştı.

Aralarında Barak'ın da bulunduğu İsrailli yetkililerden gelen açıklamalarda, Suriye rejiminin çökmesi halinde, İsrail ordusunun, bu ülkedeki kimyasal silahların İsrail karşıtı militanların eline geçmesini önlemek amacıyla Suriye'deki silah depolarına saldırı düzenleyeceğine işaret ediliyordu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler