YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail'den şok Gazze itirafı
İsrail Meclis Başkan Vekili Moshe Feiglin, Gazze saldırısındaki asıl amacın bölgenin Filistinliler'den temizlenip, Yahudilerin yerleştirilmesi olduğunu itiraf etti.
İsrail'den şok Gazze itirafı
21 Temmuz 2014 / 12:37 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 12:37

Yeni Şafak'ın haberine göre, İsrailli aşırı sağcı vekil Ayelet Shaked'in 'Filistinli anneleri de öldürelim' çağrısından sonra İsrail'den ırkçı sesler artmaya başladı. İsrail Meclis Başkan Vekili Moshe Feiglin İsrail'in Gazze'ye saldırmasındaki amacı itiraf etti.

Gazze'ye daha acımasızca saldırılması, halkın sınır dışı edilmesi ve Gazze'ye Yahudilerin yerleştirilmesi gerektiğini savunan Feiglin, 'İsrail ordusu saldırılarını tamamladıktan sonra, askerlerimize herhangi bir zarar gelmemesi için gerekli tüm imkânları kullanarak Gazze'yi ele geçirecektir' dedi.

Moshe Feiglin, öncelikli amacın işgal olduğunu belirterek, 'Gazze'nin ele geçirilmesinden sonra tüm silahlı düşmanlar ortadan kaldırılacak, silahlı teröristlerle bağlantısı olmayan masum insanlar uluslararası hukuka uygun muamele görecek ve bölgeden ayrılmalarına izin verilecek' diye açıkladı.

Sonsuza kadar kalacağız

'Gazze bizim vatanımızın bir parçası, sonsuza dek burada kalacağız. Gazze, bölgedeki terörizmin temizlenmesinden sonra, İsrail'in bir parçası haline gelecek ve Yahudiler buraya yerleşecek, bu aynı zamanda İsrail'deki konut krizini hafifletilmesine de yardımcı olacak' diyen Feiglin'in kışkırtma konusunda uzun bir geçmişi var. Feiglin geçen hafta parlamentodan İsrail'in katliamlarını eleştirmeye cesaret eden iki Arap üyesini kovmuştu.

22:01
 // mete han
Gun gelir girecek delik ararlar ama is isten gecer.Yaradan buyuktur.Zalim her zaman icin kendi kaninda bogulmustur. Onlarda kendi kanlarinda bogulacaklar.Asil hedef muminlerin beraber olmasi.Muslumani her yerde bulabilirsin,ama mumini her yerde bulamazsin .Yaradan yar ve yardimcimiz olsun.Alaha emanet olalim....
21 Temmuz 2014 22:01
Karşılığında katlanamazsınız
 // Muhafız
Böyle bir olayı yapmaya maçanız yermi.. Ozaman sizleri hıttinde önceden yaşadıklarından daha beter ederiz, Pakistan ve Türk ordularının sizleri Selahaddin Eyyubinin zamanında def ettiği gibi birgün gelecek yine def edecektir Ortadoğu'dan bundan hiç şüpheniz olmasın... ...
21 Temmuz 2014 Pazartesi 17:56
gazze
 // gazze gazze
Kardeşim yeriniz mi dar ?zamanında öyle yerleşmiş insanlar.siz de artık önünüze baksanız diyoruz hani.ayrıca sivillerin güvenliği diye bir şey yok.yapcaksanız gidin sivilsiz bir yerde savaş yapın.bıktık artık ıkçılıktan.sırf orası benim dediğiniz için de insanlar canından oluyor.ve bu böyle sürüyor.sorunlarınızı insani bir şekilde hallledin...
21 Temmuz 2014 Pazartesi 14:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler