YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail, Yunanistan üzerinden İran'a silah satıyor!
İsrail'’in Yunanistan’'dan İran’'a F-4 parçası sattığı bilgisi basına sızdırdı. ABD İç Güvenlik Bakanlığı’'nın satışla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. İsrail basını ise satışın ilk olmadığını vurguladı.
İsrail, Yunanistan üzerinden İran'a silah satıyor!
21 Şubat 2014 / 16:23 Güncelleme: 21 Şubat 2014 / 16:31

İngiltere'nin Telegraph gazetesi, ABD İç Güvenlik Bakanlığı'’nın İsrail’'in İran'’a silah sattığı iddiaları hakkında soruşturma başlattığını yazdı. İsrail’'le İran arasında ortaya çıkarılan silah ticaretinin, iki ülke arasındaki düşmanlığın arka planında farklı ve karmaşık bir ilişki kurulduğunu ortaya koydu.

Yunanistan basını, İsrail’'in Aralık 2012 ve Nisan 2013 tarihlerinde 2 kez daha İran'’a silah sattığını öne sürdü. İsrail’'den İran’'a gönderilen askeri teçhizatın İsrail’'in Binyamina-Givat Ada bölgesindeki bir limandan gerçekleştirildiği bildirildi. 

ABD bilinçli sızdırdı

Yunanistan’'da Tassos Karras SA adlı hayali bir şirkete gönderilen silahlara, İran’'a doğru yola çıkmadan önce Yunanistan yetkilileri tarafından el konulduğu bildirildi. 

Bu arada İsrail’'in Yediot Ahranot gazetesinde yer alan bir haberde ise, Binyamina-Givat Ada'’dan 10 yıl önce de İran’'a silah satışı yapılmak istendiği ancak şüphelilerin yasal işlem yapılmadan serbest bırakıldığı vurgulandı. 

Uzmanlar, Amerikan yönetiminin, Batı ile İran arasında kalıcı nükleer anlaşmaya karşı çıkan İsrai'l’i yavaşlatmak için bu bilgiyi basına sızdırdığını öne sürdü. 

 

STARGAZETE

islam
 // fati_ihl@hotmail.com
iranı batırmak için elinden geleni yapıyorlar. israil haberi yalanlaması ggerekirken açık açuk satıyoruz diyor buda delildir ki irana iftira atıyorlar...
21 Şubat 2014 Cuma 18:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler