YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail soruşturma açıyor
İsrail soruşturma açıyor
07 Haziran 2010 21:52
İsrail gemi baskınını soruşturmak için bir devlet komisyonu oluşturmayı planlıyor.

İsrail'in Haaretz gazetesi, İsrail deniz komandolarının Gazze'ye yardım yolundaki Mavi Marmara gemisine yaptığı ve 9 Türk'ün ölümüyle sonuçlanan baskınla ilgili bir devlet soruşturma komisyonu oluşturulmasını kararlaştırdığı ve Başbakan Binyamin Netanyahu'nun bu konuyla ilgili açıklamayı bu akşam veya yarın yapmasının beklendiğini duyurdu.

Gazetenin internet sayfasında yer alan ve Kudüs'teki üst düzey bir kaynağa dayandırılan haberde, soruşturma komisyonunun uluslararası ve deniz hukuku konusunda uzman yargıçlardan oluşacağı ve en azından bir Amerikalı, iki uluslararası hukukçunun da gözlemci olarak komisyona davet edileceği bildirildi.

Habere göre, komisyon, İsrail donanmasının Mavi Marmara gemisine baskınını incelemenin yanı sıra, İsrail'in Gazze Şeridi'ne uyguladığı kapatma ile deniz ablukasının hukuki durumunu da değerlendirecek.

İsrail kabinesi, dün akşam bu konuda uzun süreli bir değerlendirme toplantısı yapmış, yapılan açıklamada, ''Gazze'ye yardım götüren filo konusunun aydınlatılmasının yollarının tartışıldığı'' belirtilmiş, soruşturma konusuna değinilmemişti. AA

SİYONİSTLER RAHATSIZ OLMAYA BAŞLADI !
 // ADALETÇİ
"Mazlumun ahı, tahtından indirir şahı" inanmayan denesin. Güya kendi mahkemesini abisiyle kurup iki tanede gözlemci alarak yalanın ve riyakarlığın başka bir yüzü ile göz boyayacak, dünyayı yine aldatmaya çalışacak. Gazze şeridi abluka ve sınır meselesinide ya benim diyecek yada şuraları kısmen bırakıyorum diyecek yoksa irandan üç gemi geliyor uluslar arası bir yerde öte git derse zaten iranda onu istiyor bak işin keyfine. O.Doğu iran ve Türkiye bir olsun...
08 Haziran 2010 08:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler