YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail lobisi Erdoğan'dan o ödülü geri istedi
Amerikan Yahudi Kongresi Başkanı Jack Rosen, mektubunda çok ağır ifadeler kullanarak Başbakan Erdoğan'a verilen ödülün iadesini istedi.
İsrail lobisi Erdoğan'dan o ödülü geri istedi
25 Temmuz 2014 / 08:12 Güncelleme: 25 Temmuz 2014 / 08:15

Rosen mektupta, Komite'nin prestijli 'Cesaret Ödülü'nün terörizmle mücadele, Türkiye'deki Musevilerin korunması ve İsrail-Filistin sorununun barışçıl çözümüne yönelik çabaları dolayısıyla Erdoğan'a bir birey ve küresel lider olarak sunulduğu anımsatıldı.

Rosen, İsrail'in füze saldırılarına karşı meşru müdafa hakkını kullandığıhı iddia ederken, Erdoğan'ın yaptığı 'Hitler' ve 'soykırım' benzetmelerini eleştirdi. Rosen, bu yaklaşımın Türkiye-İsrail ilişkilerini onarılamaz şekilde yaralayacağı gibi, Erdoğan'ın İsrail- Hamas görüşmelerinde masada yer almasının önünde de engel olduğunu öne sürdü.

Erdoğan hakkında çok ağır ifadeler

Rosen mektubunda şu ağır ifadeleri kullandı:

"Ve şimdi bu ödülü geri istiyoruz. Ödülü vermemizden 10 yıl sonra, dünyanın muhtemelen en şiddetli İsrail karşıtı lideri oldunuz. Türk nüfusuna yahudilere karşı kıştırtıyor ve politik çıkarlarınız için tehlikeli bir hutabet kusuyorsunuz. 

Medyada yer alan haberler ışığında, şu andaki pozisyonunuz iğrenç ve 
Yahudilere yönelik saldırılarınız sizi onurlandırmış olamamızı bizi her bakış açısından sorgulatıyor.

Düşüncelerinizin bu denli değişeceğini bilseydik, ödül değerlendirmemizde sizi ilk sıraya koymazdık. Ancak bakış açınız ileride yeniden değişirse, Cesaret Ödülünü yeniden size vermeyi umut ediyoruz."

KANALİZASYONDA ORDAN ALIN
 // A.SAĞ
Sayın Başbakanım; Ödülünüz Kanalizasyonda ordan alabilirsiniz diye cevap yazın. israillilerin-siyonistlerin layık olduğu yer!...
25 Temmuz 2014 Cuma 10:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler