YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail gönüllüleri zehirledi mi?
İsrail gönüllüleri zehirledi mi?
03 Haziran 2010 09:26
Gazze'ye yardım filosunda bulunan gönüllerin israil tarafından zehirlendikleri iddiası gündeme bomba gibi düştü...

Gözaltında tutuldukları sürede içtikleri suda zehir olabileceği iddiası yüzünden İstanbul'a dönen gönüllüler Adli Tıp'a götürüldü. Herkesin kan örnekleri alındı. Örnekler üzerinde yapılacak inceleme sonucu iddialar kesinlik kazanacak. Gönülllüler, kan örneklerinde zehirli maddeye rastlanması halinde İsrail aleyhine dava açacaklarını bildirdi.

İSRAİL askerlerinin saldırısına uğrayan insani yardım gemilerinden Gazze’nin kaptanı Talat Can Soner, İsrail askerlerinin kendilerine ne olduğunu bilmedikleri bir sıvı içirdiklerini ve vücutlarında çeşitli rahatsızlıklar meydana geldiğini belirterek, savcılığa başvurdu. Cumhuriyet savcısına ifade veren Talat Can Soner, beraberindeki 7 mürettebatla birlikte Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.Gözaltına alınan ’Gazze’ isimli geminin kaptanı ve 7 mürettebatı İsrail askerlerinin kendilerine ne olduğunu bilmedikleri bir sıvı içirdiklerini ve bu sıvıyı içtikten sonra vücutlarında çeşitli rahatsızlıkların meydana geldiğini belirterek savcılığa başvurdu. Savcıya verdikleri ifadede önce bir süre susuz bırakıldıklarını söyleyen Talat Can Soner, daha sonra kendilerine mavi bir kabın içerisinde tadının suya benzediğini söyledikleri bir sıvı içirildiğini söyledi. Şikayetlerini sıralayan Talat Can Soner, "Sıvıyı içtikten sonra boğazımızda yanma oldu. Bilinç bulanıklığı yaşıyoruz ve bir süredir tuvalete çıkamıyoruz" dedi. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcısı, Talat Can Soner ve 7 mürettebatı Adli Tıp Kurumu’na sevk etti.

BÜYÜK SEVGİ GÖSTERİLERİ

Gönüllüler, pasaport ve kimlik kontrollerinin ardından otobüslerle Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Gönüllüler kuruma girerken, yakınlarını otobüsün içinden el sallayarak ve zafer işareti yaparak selamladı. Bu sırada gönüllülerin yakınları "Dişe diş kana kan, intikam intikam", "Siyonist İsrail hesap verecek" şeklinde sloganlar attı.

Adli Tıp Kurumu'nun girişine Anadolu'da Vakit Gazetesi "Gazze Mücahitleri Hoş geldiniz", Fatih Akıncıları da "Kardeşlerimiz canlarımız gazanız mübarek olsun, hoş geldiniz" şeklinde pankartlar açtı.

Otobüslerin girişinin tamamlanmasının ardından bir süre havai fişek gösterisi yapıldı.

İsrail'den gelen gönüllüler, sağlık kontrolünün ardından yakınlarıyla görüşecek. (Milliyet)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler