YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Büyükelçisi Eitan Na'eh'ten küstah sitem!
İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Na'eh, "İsrailliler de Türkler gibi sevilmek istiyor. Eğer sıcak ilgi ile karşılaşırlarsa İsrailli turistler Türkiye'ye gelir" açıklamasında bulundu.
İsrail Büyükelçisi Eitan Na'eh'ten küstah sitem!
23 Ağustos 2017 / 14:58 Güncelleme: 23 Ağustos 2017 / 15:05

Antalya'yı ziyaret eden İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Na'eh, İsrailli turist sayısının artıp artmayacağına yönelik soruya, ''İsrailliler de Türkler gibi sevilmek istiyor. Sıcak ilgiyle karşılandıkları zaman elbette geleceklerdir'' karşılığını verdi.

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Na'eh, iki günlük ziyaret için Antalya'ya geldi. Güne Vali Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret ederek başlayan Büyükelçi Na'eh, hükümet konağında yaklaşık bir saat kaldı. Çıkışta gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Eitan Na'eh, 1 Aralık 2016'dan bu yana Ankara'da büyükelçilik yaptığını söyledi. Büyükelçi sıfatıyla Antalya'ya ilk kez geldiğini anlatan Eitan Na'eh, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmek için çeşitli kesimlerle görüşmeler yapacağını söyledi.

TÜRKİYE'DE NE İŞ YAPIYORDUN SAYIN BÜYÜKELÇİ?

Antalya'nın turizm sektörü dışında da çok ciddi bir potansiyel olduğunu anlatan Büyükelçi Na'eh, ''Ayrıca Antalya'da olmak her zaman güzeldir. Ben daha önce Antalya'ya hem iş hem de tatil için gelmiştim. 1990'lı yıllarda da Türkiye'de çalışıyordum. O yıllarda Antalya'da küçük bir deprem yaşanmıştı. O dönemde İsrail'den buraya yardım malzemeleri getirmiş, dağıtımlarını gerçekleştirmiştik. Antalya'ya ilk ziyaretim bu şekilde olmuştu. Daha sonra ailemle birlikte Belek'te, Side'de, Kemer'de, Marmaris'te tatil yaptım. Antalya İsrail'den çok uzak değil. İsrail de Antalya'dan çok uzak değil'' diye konuştu.

"İSRAİLLİLER DE TÜRKLER GİBİ SEVİLMEK İSTİYOR"

''İsrail'den gelen turist sayısı artarak devam edecek mi?'' sorusuna ''Umuyorum öyle olur'' karşılığını veren Büyükelçi Eitan Na'eh, ''İsrailliler de Türkler gibi sevilmek istiyor. Sevilmekten hoşlanıyorlar. Sıcak bir ilgiyle karşılandıkları zaman, güzel ağırlandıklarını düşündükleri zaman elbette geleceklerdir'' dedi.

"TÜRKİYE'DEN İSRAİL'E ÇOK FAZLA TURİST GELMİYOR!"

''Türkiye'den İsrail'e çok fazla turist gelmiyor. Bunu artırmaya çalışıyoruz. Paylaştığımız ortak bir geçmişimiz var. Görülebilecek yerler var. Aynı zamanda komşuyuz. Ayrıca İsrail mutfağı çok zengindir. Yahudiler dünyanın farklı bölgelerinden geldikleri için mutfaklarını da yanlarında getirdiler. Ben kendi vatandaşlarımın Türkiye'ye ne kadar gelmesini istiyorsam, Türkiye'den de turistlerin İsrail'i ziyaret etmesini istiyorum. Akdeniz'de adettir. Komşular birbirine gider gelirler. İbranicede bir deyiş vardır. 'Yakın olduğun komşular, uzak olduğun kardeşten evladır' diye.''

 // Ömer/ Nankör ve hainleri dost edinmeyin
"Bir yahudiden alacağınız yumurtanın ücretini ödemeden önce içindeki sarının var olup olmadığından emin olun.”, "Tanrı misafiri diye evine aldığın yahudiyi, uğurlamadan önce evindekileri tekrar kontrol et.” , " yolculuk yapmak zorunda kaldığın bir yahudi ise; yiyeceğiniz ilk azık-kumanyası onunki olsun.” Turist diye gelip Türkiye'den hamile dönenlerin iyi niyetli olduğunu hangi ahmak iddia edebilir. Son yasa değişikliği!!!...
23 Ağustos 2017 22:04
 // Aydın
Büyükelçinin dediklerinde bence yanlış ya da kötü bir şey yok. Bizim İsrail ile sorunlarımızın nedeni siyonist devlet politikalarıyla hem mazlum Filistin halkına, hem dünyaya yaptıkları baskılar ve yanlışlardır. Sokaktaki vatandaş turist olarak gelir, gider ve ilgi bekler. Bu her yerde böyle....
23 Ağustos 2017 20:01
 // Ömer
Nabi'yi Numan'ı gönderelim mi?...
23 Ağustos 2017 16:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler