YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail bundan çok korkuyor
Başbakan Erdoğan'ın 'Arap Baharı' gezisine geniş yer veren İtalyan 'La Stampa' gazetesi, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun en büyük korkusunu da yazdı.
İsrail bundan çok korkuyor
13 Eylül 2011 / 17:51 Güncelleme: 13 Eylül 2011 / 17:57

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır'dan başlayan ''Arap Baharı'' gezisi için İtalyan La Stampa gazetesi, "Erdoğan Arap Baharını fethetmeye gidiyor" başlığını attı.

Başbakan Erdoğan'ın bugün başlayan Mısır, Libya ve Tunus gezisi, İtalyan basınında yer bulmaya devam ediyor. "Erdoğan Arap Baharını fethetmeye gidiyor" başlığıyla okuyucularına Erdoğan'ın gezisini duyuran İtalyan La Stampa, bu gezinin rutin bir gezi olmadığına, ekonomik kalkınma ve politik istikrar gibi konuların gündeme geleceğine dikkati çekti.

Haberde, Erdoğan'ın bu ziyaretiyle bölgede son 8 ayda yaşanan karışıklıktan sonra Türkiye'nin bölgedeki yeni düzene yapacağı katkılarla baş rolde yer almak istediği belirtildi. Gazetenin haberinde, bölgede ticari nüfuzunu genişletme arzusunda olduğu ifade edilen Erdoğan'ın seyahatine 170 iş adamının katıldığı bilgisi de yer aldı.

Kahire'deki devrimcilerin havaalanından şehir merkezine kadar olan sokakları Türk bayraklarıyla donatmalarının, Arap dünyasında bir referans haline gelinmesinin, Türk başbakanının gururu olduğu kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın Kahire'de Filistin lideri Mahmud Abbas ile bir araya geleceği ve Filistin'in Birleşmiş Milletler nezdinde yapılacak devlet olarak tanınma oylamasına Türkiye'nin vereceği desteği aktaracağı bildirildi.

Gazetedeki haberde, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Türkiye'nin Mısır ile gizli askeri ittifak yapmasından korktuğu da yazıldı. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler