YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İsrail böyle devam ederse...'
Günibirlik ziyaret için Suriye'ye gelen Başbakan Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Esad ile görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Erdoğan, burada yaptığı açıklamada İsrail'i eleştirdi.
'İsrail böyle devam ederse...'
11 Ekim 2010 / 17:18 Güncelleme: 11 Ekim 2010 / 17:42

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Terörle ilgili konuda neler yapabiliriz bunu konuştuk. Ben sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bu süreç içerisinde dayanışma halinde ülkemizdeki de terörle mücadelede vermiş oldukları destek sebebiyle, göstermiş oldukları destek noktasında bundan sonraki sürece yönelik de yine yapılacak ortak çalışmalar sebebiyle teşekkür ediyorum. Zira bu terör örgütünün içerisinde tabiki Suriye de yaşayan ailelerden olanlar da var. Bunlar da zaten bir yakın takibin içerisindedir ve burada yapacağımız müşterek çalışmalarla inanıyorum ki bir ortak mücadele platformu içerisinde bu işi müşterek olarak çözeceğimiz kanaatindeyim en azından minimize edebileceğimiz kanaatindeyim'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İsrail bu ferman dinlemez, kendine göre tavırlarını sürdürdüğü müddetçe yalnızlaşmaya mahkum olacaktır, yalnızlaşacaktır. Bunu bölge için söylüyorum, dünya için değil. Dünyada durumu farklıdır ama bölgede durumu çok daha farklıdır. Türkiye olarak bizim bu noktada tavrımız da hassasiyetini korumaktadır'' dedi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler