YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail, Başbakan'ın ABD ziyaretini nasıl gördü?
İsrail, Başbakan'ın ABD ziyaretini nasıl gördü?
18 Mayıs 2013 13:00
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ziyareti İsrail basınında geniş yer bulurken, ziyaretle ilgili haberlerde, Erdoğan'ın, önümüzdeki Haziran ayında Gazze ve Batı Şeria'ya yapmayı planladığı ziyaret öne çıkarıldı.

Jerusalem Post gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın "Filistin birliği barış süreci için zorunludur" sözlerini üst manşetine çıkarırken, "Erdoğan gelecek ay Hamas liderleri ve Mahmud Abbas'la bir araya gelecek" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan'ın ziyaretine geniş yer ayıran Haretz gazetesi de, Erdoğan'ın, ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı ortak basın toplantısında, gelecek ay Batı Şeria ve Gazze'ye gideceğini açıkladığını hatırlattı. Gazete ayrıca Erdoğan'ın, "Suriye konusunda Amerikan yönetimi ile tam bir konsensüs içindeyiz" sözlerine yer verdi.

İbranice yayın yapan Yediot Ahronot ve Maariv gazeteleri de haberlerinde Erdoğan-Obama basın toplantısına odaklanırken, Başbakan Erdoğan'ın, Suriye konusunda ABD yönetimi ile aynı görüşte olduklarını ifade eden sözlerine yer verdi.

Ahronot ayrıca, "Erdoğan, Hamas olmadan barış sürecinde bir ilerleme olmayacağını söyledi" ifadesine de yer verdi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler