YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail, ateşkesi kabul etti!
İsrail güvenlik kabinesinin, Mısır'ın başlattığı ateşkes girişimini onayladığı bildirildi.
İsrail, ateşkesi kabul etti!
15 Temmuz 2014 / 10:10 Güncelleme: 15 Temmuz 2014 / 10:21

İsrail güvenlik kabinesinin, Mısır'ın başlattığı ateşkes girişimini onayladığı bildirildi.

İsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığındaki güvenlik kabinesinin, bu sabah yaptığı toplantıda, Mısır'ın ateşkes girişimini kabul ettiğini belirtti.

Gendelman, ateşkesin 09.00'dan itibaren başlatıldığını ifade etti.

Mısır, dün İsrail saldırılarındaki kayıpların önlenmesi ve akan kanın durdurulması için taraflar arasında ateşkes girişiminde bulunduğunu açıklamıştı. 

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. İsrail, bu olayların ardından 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.

Bu tarihten itibaren İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 189 kişinin hayatını kaybetti, bin 400 kişi yaralandı.

Etiketler: , ,
09:45
 // Ahmet
Komediye bak. İsrail ile taktik ortağı Sisi hükümeti daha önceden yazdıkları senaryoyu oynuyorlar. Buradaki ilk amaç Filistinli leri kandırmak, ikinci hesap ise Mısır darbe hükümetinin itibarını artırmak ve bunu israil çıkarlarına kullanmak. Tabiki bir diğer hesapta İslam dünyasının gözündeki Türkiye itibarını baltalamak ve kuklası olan Mısır hükümetini Türkiye 'nin önüne alternatif sunmak....
15 Temmuz 2014 09:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler