YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerlerine meydan okuyan kız Türkiye'de
İsrail askerlerine meydan okuyan 13 yaşındaki Filistinli kız Ahed Tamimi, Türkiye'ye geldi.
İsrail askerlerine meydan okuyan kız Türkiye'de
24 Aralık 2012 / 15:26 Güncelleme: 24 Aralık 2012 / 15:35

İsrail askerine meydan okuduğu görüntüleri internette en çok tıklanan videolar arasına giren 13 yaşında Filistinli kız Ahed Tamimi, Türkiye'ye geldi. Zafer işareti yaparak gazetecilere poz veren Ahed, "İsrail askerlerinden hiç korkmadım. Onların Filistinlilerin korkusuzluğunu gösterdim. Erdoğan'ın vatanına geldiğim için çok mutluyum." dedi.

 Ağabeyi gözaltına alındığı için İsrail askerlerine meydan okuyan Filistinli kız Ahed Tamimi, cesaretiyle tüm dünyada kendinden söz ettirmişti. Video paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kıran görüntülerin ardından Ahed Tamimi, Başakşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak annesi Neriman Tamimi ile beraber Türkiye'ye geldi. Ürdün Kraliyet Havayolları'na ait bir uçakla saat 14.00'te Amman üzerinden İstanbul'a gelen Tamimi'yi Atatürk Havalimanı'nda Bilgievi öğrencileri çiçekler ve Türk ile Filistin bayrakları ile karşıladı. Zafer işareti yaparak gazetecilere poz veren Ahed'i karşılayan öğrencilerin üzerindeki tişörtte İsrailli askere tepki göstermesinin fotoğrafları da yer aldı.

Burada açıklama yapan Ahed, İsrailli askerlerden korkmadığını belirterek, "Türkiye'de olduğum için kendimi çok mutlu hissediyorum. Erdoğan'ın vatanında olduğum için çok mutluyum. İsrail askerlerinden hiç korkmadım. Onların Filistinlilerin korkusuzluğunu gösterdim." dedi.

 Bir gazetecinin, "O anı tekrar yaşasan İsrail askerine vurur muydun?" sorusuna Ahed, "Kesinlikle öldürürdüm. Filistinlilerin yaşaması için çalışırdım." diye yanıt verdi.

CHA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler