YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail askerlerine kafa tutan Filistinli kız konuştu
Cüneyt Özdemir, İsrail askerlerine kafa tutan Filistinli kızı bulup canlı yayına çıkardı.
İsrail askerlerine kafa tutan Filistinli kız konuştu
29 Kasım 2012 / 16:39 Güncelleme: 29 Kasım 2012 / 16:53

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve İsrailli askerlere kafa tutan görüntüsü ile dünyanın konuştuğu kız çocuğu Filistinli Ahed Tamimi, Ramallah'tan canlı yayınla 5N 1K'ya bağlandı.

Ahed Tamimi adındaki küçük kız, İsrail askerinin abisini kaçırdığını, bu yüzden o askerlere kafa tuttuğunu ifade ederken, 13 yaşındaki küçük kızı canlı yayın heyacanı sardı. Yayında kaldığı süre zarfında fazla bir şey söyleyemeyen Ahed Tamimi söylediği bir kaç cümle içerisinde şöyle dedi:

"İsrail askerleri her gün bizim şehrimize giriyorlar. Gaz bombaları atıyorlar. Evlere giriyorlar. Çocukları dövüyorlar. Gerçek cephane kullanıyorlar. Ve biz de buna karşı her Cuma günü yürüyüş yapmaya başladık çünkü bizim toprağımızı çaldı bunlar. Ben o askerlerin üstüne yürüdüm çünkü onlar benim abimi aldı."

Cüneyt Özdemir, yayında sessiz kalan Ahed Tamimi için "ne yazık ki dünyanın en zor şeyini yaptık, Ahed'i bulduk ama konuşmuyor" diyerek programının akışına devam etti.

sayın cüneyt bey
 // mehmet yalçın
sayın cüneyt beye şunu sormak lazım: 10 yıl öncesinde bu filistinlileri pkk ile eş tutan sizler değilmiydiniz? israil askerleri plastik mermi kullanıyor diyen siz değilmiydiniz?...
29 Kasım 2012 17:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler