YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İsrail askeri feryat ediyordu"
"İsrail askeri feryat ediyordu"
08 Haziran 2010 07:49
İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıda yaralanan Muharrem Güneç taburcu edildikten sonra memleketi Elazığ'a getirildi.Saldırı anında yaşadıklarını anlatan Güneş"İsrail askerini kardeşimle ben gemiden atmayı başardık.Rabbime hamd olsun"dedi

İsrail'in, Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıda yaralanan Muharrem Güneş, memleketi Elazığ'a getirildi.

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edilen Güneş, tarifeli uçakla Elazığ Havaalanı'na geldi.

Güneş'i havaalanında ailesi ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş karşıladı.
Muharrem Güneş'in eşi Zeynep Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının ardından eşinden haber alamadığını, çok endişelendiğini söyledi.

Güneş, eşinin yaralı olduğunu öğrendikten sonra da çok zor anlar yaşadığını anlattı.
Daha sonra ambulansla Mustafapaşa Mahallesi'ndeki evine getirilen Muharrem Güneş evinin önünde bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulundu.
''Gemideki herkesin seçilmiş insanlar olduğuna inandığını'' kaydeden Güneş, şunları söyledi:

''Aşağı inen askerlerin hiçbiri, ellerinde silah olmalarına rağmen, bizim zayıf bedenlerimize rağmen bizimle bire bir mücadele etmeye girişmeye cesaret edemedi. Bir İsrail askerini bir kardeşimiz tutmuş köşeye çekmişti. Onu aşağıya atmak için uğraşıyordu. Ama İsrail askeri kafasını önüne eğmiş feryat ediyor, elleriyle demiri tutmuş, gemiyi tutmuş, bir insanla mücadele etmeye korkuyordu. Allah'a hamd olsun Rabbim bana da bunu nasip etti. İsrail askerlerinin kollarını ben kavradım ve benimle kardeşim o İsrail askerini gemiden aşağı atmayı başardık. Rabbime hamd olsun.''

"KOLUM PARAMPARÇA AMA UMRUMDA DEĞİL"

Gazze'ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrail'in düzenlediği saldırıda yaralanan Canip Tunç Erzurum'a getirildi.

Sağlık Bakanlığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk tedavisi yapılan yaralılardan Canip Tunç, saat 00.30'da Anadolu Jet'e ait uçakla Erzurum Havalimanı'na getirildi.
Tunç'u burada, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fazlı Erdoğan ile diğer yetkililer, yakınları ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Ambulansa alınan Tunç, havalimanı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, kendini çok iyi hissettiğini belirterek, ''Şu kolum paramparça. Ama hiç umurumda değil. Yüce Rabbim bakın parmaklarımı nasıl çalıştırıyor'' diye konuştu.

Tunç, çok sayıda araçtan oluşan konvoy eşliğinde Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülürken, hava limanında kendisini pankartlarla karşılayan vatandaşlar da İsrail aleyhine slogan attı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler