YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İspatlasınlar köprüden atlarım"
Futbolda şike iddialarıyla ilgili soruşturmanın ilk duruşması başladı. Davanın tutuklu sanığı Aziz Yıldırım, İbrahim Akın'a 100 bin euro verdiğinin iddia edildiği belirterek "O parayı verdiğimi ispatlasınlar kendimi köprüden atarım"dedi.
"İspatlasınlar köprüden atlarım"
14 Şubat 2012 / 16:00 Güncelleme: 14 Şubat 2012 / 16:21

''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin görülen davada tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ''İbrahim Akın'a 100 bin avro verdiğim iddia ediliyor. Bunu ispatlasınlar, kendimi köprüden atarım'' dedi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonunda görülen duruşmada verilen arada davayı izleyen basın mensuplarının yakınına gelen Yıldırım, ''şike hakkında televizyonlarda konuşanlarla yüz yüze görüşeceklerini'' söyledi.

İbrahim Akın'a 100 Bin avro verdiğinin iddia edildiğini belirten Yıldırım, ''İbrahim Akın'a 100 bin avro verdiğimi ispatlasınlar, kendimi köprüden atarım. Hangi parayı, hangi hesap numarasına göndermişim  Ayıp, ayıp...'' dedi.

Yıldırım, telefon tapeleri üzerinden bazı yorumların yapıldığını ifade ederek, konuşmaya başlayınca her şeyin ortaya çıkacağını söyledi.

Fenerbahçe taraftarlarına desteklerinden dolayı teşekkür eden Yıldırım, ''Taraftarlara söyleyin, gelmesinler. Bu soğukta beklemesinler. Yazık herkese. Duruşma için Pazartesi günü Çağlayan'a gittiğimde oraya gelsinler'' şeklinde konuştu.

Yıldırım, gazetecileri de eleştirerek, ''Herkes bir yerden tutmuş gidiyor. Şike yaptığımızı söylüyorlar. Böyle şike mi olur  Erkek adam bir defa ölür, on defa ölmez'' dedi.

Yıldırım, daha önemli açıklamalarının bugün ya da yarın internet sitesinde yer alacağını sözlerine ekledi.

Tutuklu sanıklardan Olgun Peker de gazetecilerin bulunduğu bölüme doğru gelerek, ''Savunmalarımızı yapmaya başlayınca herkes açık açık ne olduğunu görecek. Son derece rahatım. Her şey güzel'' dedi.

Ali Koç'tan taraftar çadırına ziyaret

Bu arada, duruşmaya öğle arası verilmesi üzerine salondan dışarı çıkan Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, taraftarlara ait çadırı ziyaret ederek, bir süre buradakilerle konuştu. Koç, daha sonra çadırdan ayrıldı.

Bu arada, Fenerbahçeli taraftarlar, davul zurna eşliğinde Zülfü Livaneli'nin ''Böyledir bizim sevdamız'' adlı parçasıyla halay çekti. Ayrıca davul ve zurnayla Fenerbahçe marşı çalındı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler