YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İspat etsinler bırakırım"
Devlet Bahçeli Ani Harabeleri'nde cuma namazı kılarak seçim kapmanyasına başladı. Eğemen Bağış'ın "Maun Suresi'ni de okusunlar" yorumuyla başlayan polemik Amerika'ya kadar uzandı.
"İspat etsinler bırakırım"
03 Ekim 2010 / 09:24 Güncelleme: 03 Ekim 2010 / 09:36

Bahçeli'nin, Ani Harabeleri'nde Cuma namazı kılarak seçim kampanyasını başlatmasının tartışması sürüyor.

Başmüzakereci Egemen Bağış, "MHP yönetiminin namaz kılması, dua etmesi olumlu bir gelişme, iyi bir başlangıç. Hazır başlamışken kendilerine tavsiye ederim, Maun Suresi'ni de okusunlar. Orada dikkat etmeleri gereken bazı uyarılar var" yorumunu yaptı. Bağış'ın namazda gösteriş yapanların eleştirildiği Maun'dan örnek vermesine MHP'nin cevabı gecikmedi. Başkanvekili Mehmet Şandır, "Bağış, Maide Suresi'nin 51. ayetini okusun" sözleriyle karşılık verdi. Şandır, 51. ayette "Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o, onlardan olur" ifadelerine yer verildiğini söyledi.

BAHÇELİ İFTİRA ATIYOR

Türkiye-Ermenistan arasındaki Alican Sınır Kapısı'nda bulunan Bahçeli ise Bağış için, "O önce ABD vatandaşlığından Türk vatandaşlığına geçsin. AKP içerisinde Amerikalı bakan olmaktan vazgeçsin" dedi. Bahçeli'nin "ABD vatandaşlığı" ifadesine ise bu kez Bağış'tan jet cevap geldi. Bağış, "Hayatımın hiçbir döneminde Türkiye Cumhuriyeti dışında bir ülkenin vatandaşı olmadım. (Yeni Şafak)
HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler