YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmet Yılmaz'dan pilot istifalarına rest!
İsmet Yılmaz'dan pilot istifalarına rest!
18 Şubat 2014 16:45
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan istifa eden pilotlarla ilgili açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı savaş pilotlarının istifalarına ilişkin, “İstifalar ancak 1.5 yıllık mecburi hizmet süresini doldurduktan sonra geçerli olacak” dedi.

Yılmaz, TBMM'de bazı gazetecilerle sohbetinde Hava Kuvvetleri'nden istifa eden pilotlarla ilgili soruları cevapladı.

İsifalar Şubat sonuna kadar bekletilecek 

Yılmaz, şöyle konuştu:

“Öyle pilotların uçup gittiği filan söz konusu değil. İstifa dilekçeleri kural gereği Şubat sonuna kadar bekletilecek. Mecburi hizmetle ilgili yasa da o tarihe kadar onaylanırsa, istifaları hemen yürürlüğe girmez.

Bu yasaya göre, 1.5 yıllık mecburi hizmet sürelerini tamamladıktan sonra istifaları geçerli olacak. Hava Kuvvetleri'nde yeterince pilot var. Tarihinde olmadığı kadar güçlüdür Hava Kuvvetlerimiz. Cuma günü de Awacs erken uyarı uçağını teslim alıyoruz. Bu, Hava Kuvvetleri'mizin gücüne güç katacak.”

Gideni tutmayız 

Bakan Yılmaz, istifaların kabul edilmemesi gibi bir durumun olup olmayacağı sorusuna da, “Hayır. Gideni tutma gibi bir şeyimiz yok” cevabını verdi.  “Pilotları tutmak için herhangi bir teşvik edici düzenleme olabilir mi?” şeklindeki soru üzerine ise Yılmaz, “Hizmetin gereği neyse o yapılır” diye konuştu.

00:42
 // PİLOT OKULU
Bizim üniversitelerde pilot okulu yok mu? Eğer yoksa, bunların şımarması normaldır. Aslında bunların istifa gerekçelerini çok iyi biliyorum. Bunlar; olası Türkiye-İsrail ve Türkiye-Suriye savaşından korktukları ve dost(!) bir ülkeyle savaşmamak için istifa ediyorlar. Bundan iki yıl önce de Mavi Marmara hadisesi tekrar alevlendiğinde, bizim çil yavruları istifa etmişlerdi. Bunu o zaman da, aha bu siteye yazdım....
19 Şubat 2014 00:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler