YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmet Yılmaz kimdir?İsmet Yılmaz'ın yaşı, memleketi
İsmet Yılmaz kimdir?İsmet Yılmaz'ın yaşı, memleketi
01 Temmuz 2015 19:37
İsmet Yılmaz kimdir? İsmet Yılmaz bugün seçimle TBMM başkanlığına seçildi. İsmet Yılmaz nereli, kaç yaşında? İsmet Yılmaz kimdir, nerelidir merak konusu oldu. İsmet Yılmaz ile ilgili ayrıntılı bilgi haberimizde.

TBMM başkanlığına seçilen İsmet Yılmaz'ın başarılı bir hayatı bulunuyor. 62.Hükümette Milli Savunma Bakanlığı görevinde olan İsmet Yılmaz,  Ak Parti 'nin Meclis Başkanı adayı olarak belirlendi.  İsmet Yılmaz bugün çoğunluğun oyunu alarak Meclis başkanı oldu.

İsmet Yılmaz kimdir? İsmet Yılmaz nereli, kaç yaşında? İsmet Yılmaz kimdir, nerelidir merak konusu oldu. İsmet Yılmaz ile ilgili ayrıntılı bilgi haberimizde.

Meclis Başkanı seçiminin üçü tur oylamasında AK Parti'nin adayı İsmet Yılmaz 259 oy , CHP'nin adayı Deniz Baykal 129 oy MHP'nin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu 80 oy ve HDP Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat 78 oy aldı. İsmet Yılmaz, Meclis Başkanı olarak seçildi.

İsmet Yılmaz: (d. 10 Aralık 1961, Gürün, Sivas, Türkiye), Türk siyasetçi.

1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu Makina bölümünü ve 1987 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1990 yılında İsveç Malmö Dünya Denizcilik Üniversitesinde Master derecesini "Gemi İşletmeleri Teknik Yönetimi" alanında yaptı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim dalında, Özel Hukuk alanında Yüksek Lisansını tamamladı. 20 yıl kamuda ve özel şirketlerde Denizcilik sektöründe Mühendis ve Müşavir Avukat olarak hizmet verdi. 31 Aralık 2002 ile 8 Mayıs 2007 tarihleri arasında Denizcilik Müsteşarlığında Müsteşar olarak görev yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 114 üncü maddesi gereğince 22 Temmuz 2007 Türkiye genel seçimleri öncesi tarafsız Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmıştır. 31 Ekim 2007 tarihinden itibaren de Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapmıştır. 24. Dönem Sivas Milletvekili olarak TBMM'ye girmiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 3. döneminde Vecdi Gönül'ün yerine Milli Savunma Bakanlığına atanmıştır. 25. Dönem Sivas Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girmiştir.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler