YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmailağa Cemaati'nden Zaman Gazetesi'ne yalanlama!
Zaman Gazetesi'nin Muhammed Keskin üzerinden İsmailağa Cemaat'ini yalanına alet ettiği habere cemaatten yalanlama geldi.
İsmailağa Cemaati'nden Zaman Gazetesi'ne yalanlama!
24 Eylül 2014 / 03:16 Güncelleme: 24 Eylül 2014 / 08:14

İsmailağa Cemaati'nin manevi lideri Mahmud Ustaosmanoğlu'nun bacanağı Muhammed Keskin'in Zaman'a malzeme olan yazısına İsmailağa Vakfı'ndan tepki geldi.

"İsmailağa Cemaati adına açıklama yetkisi bizdedir" denilen açıklamada, Keskin'in yazısının kendilerini temsil etmediği vurgulandı. Açıklamada, malum yazının üslubu eleştirilirken Zaman'ın, Keskin'i Mahmud Efendi'nin "damadı" diye sunması da yalanlandı.

Bir dergide yayınlanan hükümet karşıtı yazısı paralel yapının gazetesi Zaman'da manşet olan Muhammed Keskin'e İsmailağa Cemaati adına açıklama yetkisi olan İsmailağa Vakfı'ndan tepki geldi.

Damadı değil bacanağı

İsmailağa Vakfı'nın resmi web sitesi olan ismailaga.org.tr'den yapılan açıklamada Muhammed Keskin'in, Zaman'daki haberde yazdığı gibi İsmailağa Cemaati'nin manevi önderi Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi'nin damadı değil, bacanağı olduğu vurgulandı.

İsmailaga Cemaati'nin görüşü değil

İsmailağa Vakıf Heyeti imzalı ve "Önemli Duyuru" başlıklı açıklamada, Muhammed Keskin'in habere konu olan eleştirilerinin Zaman gazetesi tarafından İsmailağa Cemaati'nin resmi görüşü gibi sunulduğuna dikkat çekilerek, 'İsmailağa cemaati adına beyanda bulunmak, görüş bildirmek "vakıf heyeti"ne aittir. Bu husus cemaat mensuplarımızın malumudur" denildi.

Geleneklerimizde siyaset yok

İsmailağa Cemaati'nin geleneklerinde politik ve siyasi konulardan uzak durulduğu belirtildiği açıklamada, 'Günlük siyasi ve politik konulardan uzak durmak bize Efendi Hazretlerimizin tavsiyelerindendir. "Özellikle içinde bulunduğumuz bu hassas dönemde, Müslüman coğrafyada en fazla birlik ve beraberliğe muhtaç olduğumuz bu dönemde tefrikaya sebep olabilecek görüş ve açıklamalarda bulunmaktan kaçınmamız gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

Muhammed Keskin'in AK Parti Hükümeti'ni hedef alan yazısının da değerlendirildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlgili yazının malum çevrelerce nasıl kullanılmaya çalışıldığına, takdim şekli ve üslubuna baktığımızda konu hakkındaki endişelerimizde ne kadar haklı olduğumuz açıkça görülmektedir. Tüm kardeşlerimize önemle duyurulur."

18:28
 // ANADOLU EVLİYALARI
Resmi ideoloji, Mevlana ve Hacı Bekdaşı Veli hazretleri harici hiç bir islam alimini bize tanıtmadı. Varsa yoksa; Yunus Emre, Mevlana ve Hacı Bekdaşı Veli... Saidi Nursi, İmamı Gazali, Abdulkadiri Geylani, Veysel Karani, El Harrani gibi şahsiyetlerden habersiz yaşadık. Urfa, Siirt, Bitlis, Hakkari, Adıyaman, Mardin, Muş gibi evliyalar şehirlerinin evliyaları kasten öğretilmedi ve engellendi. Konuyla alakası var mı yok mu bilmem ama aklıma bu geldi....
24 Eylül 2014 18:28
yanlış anlaşilmasin diye ek bir duyuru
 // mehmed
http://www.marifethaber.com/gundem/marifet-derneginden-kamuoyu-aciklamasi-h60117.html...
24 Eylül 2014 Çarşamba 12:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler