YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmailağa Cemaati'nden Erdoğan'a ziyaret
İsmailağa Cemaati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a anlamlı ziyaret gerçekleştirdi.
İsmailağa Cemaati'nden Erdoğan'a ziyaret
01 Ekim 2014 / 06:00 Güncelleme: 01 Ekim 2014 / 08:30

İsmailağa Cemaati'nin önderi Mahmut Efendi'nin vekili Hasan Kılıç ve oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etti.

İsmailağa Cemaati'nin önderi Mahmut Efendi'nin vekili Hasan Kılıç ve oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu'nun Erdoğan'ı Kısıklı'daki evinde ziyaret etmelerine ilişkin fotoğraflar cemaatin resmi sitesi ismailaga.org.tr'de yayınlandı.

Açıklamada ise "İsmailağa cemaati adına Hasan efendi hocamız ve Vakıf heyeti Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiyi ziyaret edip yeni görevi dolayısı ile kendilerini tebrik ettiler" denildi.

Keskin'in açıklamalarına karşı mesaj

Ziyaret, bir süre önce Mahmut Efendi'nin bacanağı Muhammed Keskin'in Marifet Dergisi'nde AK Parti'yi hedef alan ve Gülen cemaatinin yayın organlarında hükümet karşıtı propaganda malzemesi olarak kullanılan yazısından sonra gerçekleşmesi mesaj olarak algılandı.

İsmailağa: Keskin bizi temsil etmiyor

İsmailağa İlim Ve Hizmet Vakfı, yazıya ilişkin resmi sitesinden bir açıklama yayınlayıp, İsmailağa Cemaati adına siyaset yapılmasını eleştirmiş ve Keskin'in kendilerini temsil etmediğini duyurmuştu.Erdoğan, 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir gün önce İsmailağa Cemaati'nin önderi Mahmut Ustaosmanoğlu'nu Beykoz'daki evinde ziyaret edip, bir süre sohbet etmişti.

 

 

sufry_1412091523_2105.jpg

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler