YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmailağa Cemaati'nden Cumhuriyet'in IŞİD iddiasına cevap
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan “YPG'nin tutukladığı Ramazan B.: İsmailağa cemaati beni IŞİD'e gönderdi" başlıklı habere ilişkin İsmailağa Cemaati'nden yalanlama geldi.
İsmailağa Cemaati'nden Cumhuriyet'in IŞİD iddiasına cevap
27 Ekim 2015 / 19:06 Güncelleme: 27 Ekim 2015 / 19:08

23 Ekim tarihinde Cumhuriyet'te yayınlanan İsmailağa Cemaati'nden iki kişinin IŞİD'e katılmak üzere talimat aldıkları iddia edilen habere cemaatten yalanyama geldi. İsmailağa Cemaati'nin resmi sitesinden yapılan yazılı açıklama şöyle;

"Cumhuriyet Gazetesinde Yayınlanan Sözde Haber Hakkında Basın Açıklaması

Cumhuriyet gazetesi tarafından 23.10.2015 tarihinde verilen “YPG'nin tutukladığı Ramazan B.: İsmailağa cemaati beni IŞİD'e gönderdi" başlıklı habere istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

a.png

23 Ekim'de Cumhuriyet'in yayınladığı haber, İsmailağa Cemaati tarafından yalanlandı.
Haberde isimleri geçen, “Ramazan B." ve “Hakkı Efendi" diye zikredilen şahısların İsmailağa cemaatiyle hiçbir ilişki ve alakaları yoktur. Söz konusu haberde yer alan “evler" camiamıza ait evler değildir. Ayrıca camiamızın böyle evleri de bulunmamaktadır. İsmailağa Cemaatini hedef alan bu haber, tamamen mesnetsiz ve iftiradır. Konuyla ilgili olarak avukatlarımız aracılığıyla hukukî süreç başlatılmıştır.

İsmailağa cemaati, “İŞİD" gibi bir yapılanmayı “terör örgütü" olarak gördüğü halde camiamızı, “IŞİD" ile işbirliği içinde olduğu algısını oluşturmaya yönelik yayımlanan haberler; tümüyle provokasyon ve art niyetten başka bir şey değildir.

Her dâim devletin safında yer tutan camiamız, her zaman Işid ve Işid gibi terör örgütlerine karşı olmuş ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Bu tür terör örgütlerine karşı duruşumuz kesin ve net ortada iken, aksi iddialarda bulunarak haber yapan kimselere itibar edilmemesini herkesten rica ediyoruz.

Değerli basın mensuplarına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur."

hsber@
 // Elif
Cumhuriyet gazetesinin iftiraları , kendi bilinçaltlarındakileri yansıtma biçimleri , iftirayla haber yapmayın . Sevgiler a haber...
28 Ekim 2015 00:19
kimse inanmaz
 // mustafa
Cumhuriyet senin talan dolu haberlerine kimse inanmaz.hele bu cemaat ile ilgili olana hicccc inanmaz. kendinizde yazdığınız inanmıyorsun ya gavurluk yapiyorsunuz...
27 Ekim 2015 21:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler