YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmail Kılıçarslan'dan HDP'ye çağrı
Kanal A ekranlarında A Politik programına konuk olan Gazeteci-Yazar İsmail Kılıçarslan, " HDP'nin büyük bir açıklıkla, "Kardeşim PKK ile yapısal bir bağ içerisinde değiliz. PKK bir terör örgütüdür. Biz bir siyasi partiyiz." demesi lazım" dedi.
İsmail Kılıçarslan'dan HDP'ye çağrı
20 Ağustos 2015 / 05:48 Güncelleme: 20 Ağustos 2015 / 10:24

Kanal A ekranlarında Mehmet Toprak'ın konuğu olan İsmail Kılıçarslan, HDP'nin PKK ile yapısal bir bağının olmadığını kanıtlaması gerektiğini vurguladı.

İşte İsmail Kılıçarslan'ın o konuşması:

"Ben HDP'nin PKK'dan bütünüyle ayrışmış bir siyasi parti olarak Kürtleri temsil etmesini isterim"

"Ben HDP'nin PKK'dan bütünüyle ayrışmış bir siyasi parti olarak Kürtleri temsil etmesini isterim. Ama temsiliyet noktasında HDP'nin HÜDA-PAR'a da bizatihi izin vermesini isterim. Bölgeden gelen haberlere bakıyoruz. Orada da hafızamız bizi yanıltmıyor. Mesele şu HDP'nin büyük bir açıklıkla, "Kardeşim PKK ile yapısal bir bağ içerisinde değiliz. PKK bir terör örgütüdür. Biz bir siyasi partiyiz." Dediği gün Türkiye'de gerçekten bazı şeylerin değişmeye başlayacağı gündür."

"Sen önce HDP ve PKK arasında bir bağ olmadığını ispatla"

"Adı ne olursa olsun aralarında bir yapısal bağ olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun bin tane göstergesi var. Ama mesela şöyle diyorlar. "AK Parti IŞİD ile yapısal bir bağının olmadığını ispatlamalıdır." Ya önce bir sen ispatlasana HDP olarak PKK ile yapısal bir bağ olmadığını..."

"Birinin kafasını keserek öldürmek mi daha canice? Birini yakarak öldürmek mi daha canice? "

"IŞİD mesela kafa kesiyor. İmza biçimi olarak. Kafa kesiyor ve bunu bir prodüksiyona dönüştürüyor. Kardeşim sizde 15 yaşında bir çocuğu yakarak öldürdünüz ya hu. Yaktınız. Hadi şimdi soruyu şöyle soralım. Birinin kafasını keserek öldürmek mi daha canice? Birini yakarak öldürmek mi daha canice? Bu soruya cevap verenin aklından şüphe etmek lazım. İkisi de aynı canilik ama şöyle, biri kafa kesiyor ve bunu İslam adına yapıyorsa, 'cani alçak, aşağılık' diyoruz. Kabul... Biri 15-16 yaşında bir çocuğu yakarak öldürüyorsa ve bunu halkların kardeşliği, mücadelesi adına yapıyorsa olabiliyor. İşte devrimci mücadelede yoldaş. Bunlar normal şeylerdir. Neresi normal terör yani..."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler