YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmail Kılıçarslan'dan Ayşe Hür'e manidar cevap! Tel dolapta peynir...
Gazeteci-Yazar İsmail Kılıçarslan, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Ayşe Hür'ün PKK'yı savunan tweetleri ile ilgili manidar bir açıklama yaptı.
İsmail Kılıçarslan'dan Ayşe Hür'e manidar cevap! Tel dolapta peynir...
20 Ağustos 2015 / 07:36 Güncelleme: 20 Ağustos 2015 / 10:24

Kanal A ekranlarında Mehmet Toprak'ın hazırlayıp sunduğu A Politik programına konuk olan Yeni Şafak Gazetesi köşeyazarı İsmail Kılıçarslan, Radikal yazarı Ayşe Hür'ün PKK ile ilgili tweetlerine manidar bir cevap verdi.

İşte İsmail Kılıçarslan'ın o açıklaması:

"Şehitlerimize Allah'tan rahmet dileyerek başlayalım. Ben Ayşe Hür'ü çok haklı buluyorum. Bence Siirt'te 8 askerimizin şehit edildiği bombayı, AK Parti Siirt Gençlik Kollarına bağlı bir grup genç yapmıştır. Özenle bombayı IŞİD'ten temin etmişlerdir. Zaten IŞİD biliyorsunuz. AK Parti tarafından beslenip, büyütülerek bu hale gelmiş bir örgüttür. Dolayısıyla AK Parti Siirt Gençlik kolları IŞİD'ten temin ettiği bombayı yolun altına döşemiştir. Askerimiz geçerken de patlatmıştır. Böylelikle de ülkede kaos çıkmasını sağlamıştır. Ve Recep Tayyip Erdoğan yönettiği insanların ölmesi pahasına 400 vekil alacaktır ve Başkan olacaktır. Buna inanarak. Bütün mazotunu buradan sağlayarak yaşayan insanlar var Türkiye'de... Buna samimiyetle inanıyorlar. Diyorlar ki JİTEM yapmıştır. Memlekette JİTEM'in J'sinin kalmaması için kimlerin uğraştığını görmezden gelip, memlekette hali hazırda Kürtlerle, Türklerin birbirini öldürecekleri zeminin nasıl yeniden kimler tarafından kurulduğunu görmezden geleceklerdir. Ve Suruç'ta patlayan bombadan 1,5 dakika sonra bunu IŞİD yaptı diyecekler. Sonra Dengir Mir Fırat çıkacak bence istihbarat işi diyecek. Ama katil AKP olacak niyeyse? Onların ağzı ile söyleyeyim."

"Benim kullanmayı sevdiğim bir laf var. 'Tel dolapta peynir var yermisin?' Bu kadar mı akılsızsınız? Yani bayağı bildiğin PKK ortada çözüm süreci diye bir şey varken, o çözüm sürecinin buzdolabına kaldırılmasını göze alarak kan akıtmaya başlamıştır. Devlette devletliğini yapmaktadır. Ben devletin devletlik yapmasını en az isteyen adamımdır. Ama dünyanın herhangi bir devleti, ordusuna, askerine, polisine silah sıkıldığında, öldürüldüğünde tepki verir. Bunun böyle olacağını bile bile Kürt ve Türk çocuklarının kanı üzerinden kimin ne istediğini, kimin neler yapmak istediğini, bir tek kez bile ciddi bir şekilde düşünmeksizin hemen bunu Jitem yapmıştır, hatta AK Parti yapmış olabilir. Savaşın sorumlusu da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Deyip meseleleri kapatıveriyoruz. Ben böyle güzel bir kafa konforu görmedim."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

Akilsiz
 // uykucu
degil. Satilmis....
20 Ağustos 2015 Perşembe 08:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler