YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmail Kahraman kimdir? AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı İsmail Kahraman kim?
İsmail Kahraman kimdir? AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı İsmail Kahraman kim?
19 Kasım 2015 11:12
AK Parti'nin Meclis Başkanlığı seçimindeki adayının İsmail Kahraman olduğu açıklandı.

TBMM'de yapılacak olan Meclis Başkanlığı seçimi için AK Parti'nin adayı belli oldu.

AK Parti'nin MYK Toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Meclis Başkanı Adayı'nın İsmail Kahraman olduğunu açıkladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın mensuplarının karşısına geçti.

Konuşmasına terör meselesiyle başlayan Çelik, "Fransa’da insanlığa karşı bir terör eylemi gerçekleştirildi. Ankara saldırısı Türkiye’nin canını çok yaktı. Fransa halkına başsağlığı diliyoruz. Bu saldırı tüm insanlığa yapıldı. Dün Almanya’da maçlar iptal edildi. Teröre karşı topyekun mücadelenin önemi anlaşıldı. Türkiye’nin bul saldırıları gerçekleştirenlerden bir tanesi bildirdiği bilgiler var. İstihbarat paylaşımları yapıldı. Türkiye’nin mücadelesinin önemi ortaya çıktı. İsmail Kahraman Bey AK Parti’nin Meclis Başkan adayı olarak gösterildi. Hükümetin kurulması hafta başına da kalabilir. Bir terör örgütüyle mücadele ederken başka bir terör örgütüne yardım etmek doğru değildir. YPG Türkiye için bir terör örgütüdür. Türkiye’nin terörle mücadele çizgisi bellidir. DAEŞ’in sınırda etkinliğine müsamaha göstermeyiz. Geçmişte yapılan hatalar müttefiklerimiz tarafından Suriye’de yapılmamalıdır. Türkiye kimsenin güvenlik için tampon bölgesi değildir. Türkiye bir toplama kampı değildir. Sığınmacılara karşı fasıl yaklaşımı yanlış olur.

Çelik, Suriye'ye kara harekatıyla ilgili soruya ise, ''Türkiye'nin gündeminde Suriye'ye bir kara harekatı yok. Sadece askeri çözüm çıkmaz sokaktır. Askeri çözüme siyasal çözüm eşlik etmeli. Siyasi çözüm olmazsa bölge Afganistan gibi olur'' dedi.

İSMAİL KAHRAMAN KİMDİR

İsmail Kahraman 1940'da Rize'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

Talebe Cemiyeti Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlıkları, Özel Sektörde İdare Meclisi Başkanlıkları, Çalışma Bakanlığı Müşavirliği, XX. ve XXI. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Kültür Bakanlığı yaptı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapmaktadır.

Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden İstanbul 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak seçimleri kazandı.  Evli ve dört çocuk babasıdır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler