21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,713
 • BIST95.057
 • Dolar4,7244
 • Euro5,4834
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2560
 • İstanbul24 °C
 • Ankara22 °C
 • İzmir26 °C
 • Konya17 °C
 • Adana26 °C
 • Antalya25 °C
 • Diyarbakır29 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri20 °C
 • Kocaeli23 °C
 • Şanlıurfa31 °C
 • Gaziantep24 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşler: "Demirtaş'ın bedduası ile Gülen'in bedduası örtüşüyor"
Prof. Dr. Emrullah İşler, Diyadin'de yaşanan terör saldırısı sonra Demirtaş'ın yaptığı açıklamaya dikkat çekti. İşler, "Demirtaş'ın bedduası ile Gülen'in bedduası örtüşüyor. Bu da bu seçimde iş birliği içinde olacakları anlamına geliyor" dedi.
İşler: "Demirtaş'ın bedduası ile Gülen'in bedduası örtüşüyor"
14 Nisan 2015 / 08:30 Güncelleme: 14 Nisan 2015 / 08:53

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Sivil Düşünce' programında, Eski Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, gündemdeki konulara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İşte İşler'in açıklamalarından satır başları;

Papa neden böyle bir açıklama yaptı?

"Papa'nın yapmış olduğu açıklama öncelikle talihsiz bir açıklama. Gerçekten bir din adamının üzerine vazife olmayan bir konuda yapmış olduğu bir açıklama olarak ben bunu değerlendiriyorum. Kaldı ki bu yapılan açıklamada hem tarihi gerçeklerle hem de hukuki gerçeklerle ters düşen bir açıklama. Bu herkesin de bildiği bir konu. Doğrusu daha önce Ermenistan'ın davetine icabet etmeyeceğini açıklaması, bizim tarafımızdan olumlu sinyaller olarak algılandı. Ancak belli ki bazı baskılar sonucunda bir ayinde tırnak içerisinde söylüyorum, "Soykırım" ifadesini kullanmış oldu.

Dolayısıyla ben burada Papa'nın da bir baskı altında kaldığını düşünüyorum. Bu mesele Ermeni tehcirini yeniden gündeme getirdi ancak görüyoruz ki bizim toplumumuzda entelektüeller dahil bu konuda bilgi eksikliği var."

Cumhurbaşkanımız onlara en güzel teklifi yaptı

"1915 olaylarına gelmeden önce on yıllar boyunca süren Ermeni çeteleri var biliyorsunuz. Bu Ermeni çeteleri, sürekli özellikle doğu bölgesinde, Ermenilerin nüfus bakımından yoğun olduğu yerlerde  ciddi manada katliamlara hatta soykırımlara neden oldular. Ben bir ara araştırmıştım bizim devlet arşivlerimizin de bu konuda ciddi yayınları var biliyorsunuz. Bu yayınlarda da belgelerden hareket ederek baktığımız zaman, Ermenilerin yapmış olduğu bu katliamlarda 521 bin insanı katlettiği belgeleri ile sabit.

Sayın Cumhurbaşkanımız 2005 yılında Başbakan iken Ermenistan Devlet Başkanı'na bir mektup gönderdi. Dedi ki, "Gelin arşivlerimizi açalım. Bu konu nedir ne değildir tarihçilerimiz araştırsın. Ondan sonra çıkan sonuca biz Türkiye tarafı olarak razıyız kabulümüzdür" dedi. Bundan daha güzel bir teklif olabilir mi?"

"Bu olayı soykırım mı değil mi? diye araştırdığınız zaman, Osmanlı İmparatorluğu 1918'de daha yıkılmadan önce, Ermenilerin 20 bin kişinin katledildiği iddialarına ilişkin Amerika ve İspanya'dan uluslararası tahkikat yapılmasını istemiş ve bu talepte bulunmuştur. İlk bu iddialar çıktığında 20 bin idi şimdi 1,5 milyona ulaştı."

Diyadin'de HDP'nin eski gerçek yüzü ortaya çıktı

"Çözüm sürecini baltalamak için bugüne kadar çeşitli provokasyonlar yapıldı. Bundan sonra da yapılmaya devam edilecek. Özellikle bu son  günler kritik günler. Silah bırakma çağrısı yapıldı İmralı'dan biliyorsunuz. Ancak bunun arifesinde böyle bir saldırı ile karşı karşıya kalıyoruz. Bunun ismini net olarak ortaya koymamız lazım. Bu bir provokasyondur. Biraz önce sizinde ifade ettiğiniz gibi PKK'nın içerisindeki bazı odaklar silah bırakmak istemiyor.  HDP'de barıştan yana mı yoksa silahtan yana mı olduğunu ortaya koyması lazım. Fakat o da maalesef bunu ortaya koyamıyor. işte gidiyor Doğu'da farklı konuşuyor. Batı'da geliyor biz herkesi kucaklayacağız şeklinde bir takım farklı açıklamalar söz konusu. Ancak Diyadin'de yaşanan olayda eski HDP'nin gerçek yüzü ile karşı karşıya kaldığımızı da hep birlikte gördük "

"Demirtaş'ın bedduası ile Gülen'in bedduası örtüşüyor bu da bu seçimde işbirliği içinde olacakları anlamına geliyor"

"Seçim öncesi yapılan kamuoyu yoklamaları, birilerini çok ciddi şekilde rahatsız ediyor. Bugün zaten bütün muhalefet hep birlikte AK Parti'ye karşı bir cephe oluşturdular. Bu muhalefete en büyük destek az önce siz de ifade ettiniz. Paralel yapılanma bunlara destek oluyor ve bu paralel yapılanma da kendisi için 7 Haziran seçimlerini bir ölüm kalım meselesi olarak addettiği için bütün eteklerindeki taşları ben seçim öncesinde dökeceklerini düşünüyorum. Selahattin Demirtaş'ın yapmış olduğu açıklamalara baktığımız zaman kimyasının da bozulduğunu görüyoruz aslında. Kobani olaylarında halkı sokağa çağıran kendisi idi orada 50'ye yakın insanın ölmesine ve sokakların hareketlenmesine neden oldu. Fakat, Paralel Yapı ile HDP arasında da bir işbirliği olduğunun söylemlere de yansıdığını ben düşünüyorum. Hakikaten bu olaydan sonra Demirtaş'ın yapmış olduğu açıklama, bana bir yerleri çağrıştırdı. Daha önceki bir beddua seansını çağrıştırdı. Bu beddua seansı Fethullah Gülen'in o meşhur bedduası ile aşağı yukarı ifade bakımından örtüşüyor. Bu da paralel yapı ve HDP arasında bir işbirliği olacağını gözler önüne seriyor. "

HDP Cumhurbaşkanlığı seçiminde bizden bir kaç puan aldı

"HDP'nin oy oranı belli yüzde 6-7 civarında bir oy oranı var ki bu oy'un kırsal kesimde tehditle alındığı biliniyor. Bir köyde 450 kişi var. HDP'ye 450 kişi oy veriyor. Tehdidin olmadığı bir ortamda zaten bu mümkün olamaz. Dolayısıyla yüzde 9 civarında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde almış oldukları oy da şu argümanı kullandılar. Dediler ki, "İlk turda siz bize verin. Biz Kürtler olarak gücümüzü kanıtlayalım. Seçim zaten ikinci tura kalacak o zaman Tayyip Bey'i desteklersiniz" argümanını kullanarak bizim seçmenimizden de bir kaç puan oy aldılar."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

ermeni paralel ortak oparasyonu..
 // atiker
paralel yapı neokonizim ve ermeni diyasporasının ortak aklı ile papa ermeni soykırımı söylemini söylemiştir feto bunların elini eteğini öpmedimi bunlar üst akılın bir paracası değilmi hep beraber harekete ğeçtiler dolar niye yükseliyor arkasında kimler var işte bunlar var 7 haziran bunların son şansı her türlü tuzağı kuracaklar her kötülüğü yapmaya çalışacaklar hedef cb tayip erdoğandır türkiye bu sefer kontrol altına alınmalı yoksa onlarında hesapları alt üst olacak ortadoğuda dengeler değişece...
14 Nisan 2015 Salı 09:20
beddualar ters dönsün
 // MEHMET
beddua eden en sonunda edeni bulur. 17 aralık bunun canlı örneğidir. demirtaşta bedduanın sonucunu 7 haziranda alır....
14 Nisan 2015 Salı 09:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler