YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İslam'da pişmanlık olmaz"
102. Madde ile tahliye olan Hizbullahçı Hacı İnan meydan okudu...
"İslam'da pişmanlık olmaz"
10 Ocak 2011 / 13:45 Güncelleme: 10 Ocak 2011 / 13:51

Terör örgütü Hizbullah'ın askeri kanat sorumlusu olduğu ileri sürülen Hacı İnan, tahliye kararının ardından denetimli serbestlikle ilgili kararı almak için geldiği Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde, "11 senedir içerdeyiz yetmiyor mu? Şu ana kadar hiçbir delil kırıntısı bile yok" dedi. 

11 yıl tutuklu kaldıktan sonra tutukluluk süresini kısaltan CMK'nın 102. maddesi kapsamında geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Hacı İnan, sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi. İnan, yaklaşık 20 dakika kaldığı adliyeden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Denetimli serbestlikle ilgili kararı almak için adliyeye geldiğini belirten Hacı İnan, "Serbest kalmanızla ilgili yaşanan tartışmalarla ilgili neler söyleyeceksiniz?" şeklinde bir soruya yanıt verdi. İnan, "Niye ne yapmışız. 11 senedir içerdeyiz yetmiyor mu? Şu ana kadar hiçbir delil kırıntısı bile yok. Zaten mahkeme neticesinde de aynı şeyi bekliyoruz. Hiçbir şey yok. Olup bitenler hepimizin gözü önünde oluyor" diye konuştu.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın, "Devlet, PKK'yı bitirmek için Hizbullah'ı bıraktı" yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine de İnan, "Devlete söylüyor. Onu gidin devlete söyleyin" dedi. İnan, bir basın mensubunun, "Pişman mısınız?" şeklindeki sorusu üzerine ise, "Neden pişman olalım. İslam'da pişmanlık olmaz" şeklinde konuştu. Bir soru üzerine, "Bunlar tamamen iddia. Kanıt yok, netice yok" diyen İnan, tahliyeleriyle ilgili yapılan eleştirilerin sorulması üzerine de, "Eleştiriler bizi ilgilendirmiyor. Kimi ilgilendiriyorsa ona sorun" diye konuştu.

İnan, bağımsız milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialarla ilgili ise, "Hiçbir bilgim yok" demekle yetindi. (İHA) 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler