YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslam Zirvesinde İstanbul Bildirgesi kabul edildi
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesinin kapanış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, adalet ve barış yolunca atacakları her adımın kıymetli olduğunu söyledi.
İslam Zirvesinde İstanbul Bildirgesi kabul edildi
15 Nisan 2016 / 12:02 Güncelleme: 15 Nisan 2016 / 14:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak biz 2 milyon dolarlık bir katkıyla İslam İşbirliği Teşkilatı'na böyle bir bağışta bulunacağız. Bunun 1,8 milyon doları Genel Sekreterliğe, 100 bin doları İnsan Hakları Komisyonuna, 100 bin doları İslami Dayanışma Fonuna olmak üzere teşkilata, toplam 2 milyon dolar gönüllü katkı taahhüdümüzü açıklıyoruz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

FİLİSTİN'İ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Kabul ettiğimiz Filistin kararı, Filistinli kardeşlerimizin göstermekte olduğu onurlu direnişe İslam dünyası olarak verdiğimiz desteğin bir kez daha en üst düzeyde ispatıdır, en üst düzeyde ifadesidir. Filistinli kardeşlerimizi bugüne kadar asla yalnız bırakmadık. İnşallah hiçbir zaman da yalnız bırakmayacağız.

BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA...

Doğudan batıya, kuzeyden güneye gözlerini İstanbul'a, bizlere çeviren İslam aleminin içinde bulunduğu zor şartların aşılmasında ihtiyaç duyduğumuz en önemli şey; birlik, beraberlik ve dayanışmadır. Zirve sırasında sergilediğimiz kardeşlik tablosu ile tüm Müslümanlara ve insanlara önemi mesajlar verdiğimizi düşünüyorum. Burada aldığımız kararlar milyarlarca insana umut vermiştir. Şunu asla unutmamalıyız, yeryüzünde bir kişi bile haksız yere acı çekiyorsa, zulüm görüyorsa bu sayı çok fazladır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler