YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İslam ittifakıyla ilgili Prens Selman'dan kritik açıklama
34 İslam ülkesinin teröre karşı koalisyon oluşturdu. Suudi Savunma Bakanı Prens Muhammed bin Selman ittifakla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Selman, ittifakın sadece IŞİD'le değil tüm 'terörist' gruplarla savaşacağını söyledi.
İslam ittifakıyla ilgili Prens Selman'dan kritik açıklama
15 Aralık 2015 / 18:27 Güncelleme: 15 Aralık 2015 / 18:44

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da 34 İslam ülkesinin teröre karşı koalisyon oluşturduğu bildirildi.

Kurulan ittifakla ilgili olarak Suudi Savunma Bakanı Prens Muhammed bin Selman da bir basın toplantısı düzenledi.  Selman, ittifakın sadece IŞİD'le değil tüm 'terörist' gruplarla savaşacağını söyledi.

Selman konuşmasında şunları ifade etti:

"Anlıyorum ki bazı İslam ülkeleri arasında terörle mücadele için kurulan birliği duyuran açıklamayı gördünüz, bu İslam dünyasının önce İslam dünyasını, şimdi de uluslararası toplumu tümüyle etkileyen bu hastalıkla (aşırıcılık) mücadelede teyakkuzundan gelmektedir. İslam dünyasının pek çok kısmında terörle mücadele çabalarını desteklemek ve koordine etmek için Riyad'da bir operasyon merkezi olacak. Bu duyuru İslam dünyasının bu hastalıkla teyakkuzundan geliyor, böylece, İslami dünya bu hastalıkla mücadelede bir ortak olabilecek" derken askeri çabaların nasıl ilerleyeceği hakkında az somut işaretler verdi."

d1-002.jpg

İşte koalisyona katılan ülkeler

"Suudi Arabistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Pakistan, Bahreyn, Bangladeş, Benin, Türkiye, Çad, Togo, Tunus, Cibuti, Senegal, Sudan, Sierra Leone, Somali, Gabon, Gine, Filistin, Komorlar Federal İslam Cumhuriyeti, Katar, Fildişi Sahili, Kuveyt, Lübnan, Libya, Maldivler Cumhuriyeti, Mali, Malezya, Mısır, Fas, Moritanya, Nijer, Nijerya ve Yemen."

rs1-543.jpg

 // seyhan
Yillardir beklenen olmasi gereken budur,yassa Erdogan yassa selman kral,Allah yardimciniz olsun,dualarimiz sizinle,bu zulumleri durduracak sizlersiniz insallah...
16 Aralık 2015 11:40
 // Sıddıka
Nihatett geçte olsa beklenen gelişme...
16 Aralık 2015 00:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler