YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İslam dünyasında akan kanın durmasını niyaz ediyorum'
'İslam dünyasında akan kanın durmasını niyaz ediyorum'
06 Nisan 2016 14:53
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, "İslam dünyasında akmaya devam eden kanın bir an önce durması ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olması için Cenab-ı Mevla'ya niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "İslam dünyasında akmaya devam eden kanın bir an önce durması, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakması, rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olması ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olması için Cenab-ı Mevla'ya niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Görmez, Regaip Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, 7 Nisan Perşembe gününü cumaya bağlayan gecenin, recep, şaban ve ramazan aylarının habercisi Regaip gecesi olduğunu belirterek, "Sonu bayrama çıkan kutlu bir mevsim içine girmiş bulunmaktayız. 

Üç aylar, manevi coşkunun daha yoğun yaşandığı, sarsılan ruhi dünyamızı ve kalbimizi onaracağımız, hayatımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan bir gönül iklimi, kalplerimizi dinleme zamanı, rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimidir." değerlendirmesinde bulundu.

"Hazreti Peygamber'in duasını İslam alemi için tekrar edelim"

Hazreti Peygamber'in bu geceye ulaştığında "Allah'ım, recep ve şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi ramazan ayına kavuştur" diye dua ettiğini aktaran Görmez, aynı duanın İslam alemi için tekrar edilmesi gerektiğini vurguladı.

İslam alemi için "Allah'ım, aziz milletimiz ve bütün Müslüman kardeşlerimiz için recep ve şaban ayını mübarek kıl ve ramazan ayına hayırla kavuşmayı bizlere nasip eyle." diye dua edilmesini isteyen Görmez şunları kaydetti:

"Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın ve bütün İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili'ni tebrik ediyor, üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, İslam dünyasında akmaya devam eden kanın bir an önce durması, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini, barış ve huzura bırakması, rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olması ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olması için Cenab-ı Mevla'ya niyaz ediyorum."


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler