YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Islak İmza'da son gelişme
'Islak İmza'da son gelişme
01 Temmuz 2010 10:06
"İrtica İle Mücadele Eylem Planı"iddialarıyla ilgili açılan Bedrettin Dalan ile Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.

''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' iddialarıyla ilgili olarak haklarında dava açılan ve aralarında Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan ile Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda yapılan duruşmada, tutuklu sanıklar Albay Dursun Çiçek, avukat Serdar Öztürk, Ufuk Akkaya ve Mehmet Deniz Yıldırım ile tutuksuz sanık İlhami Ümit Handan hazır bulundu. Hakkında yakalama kararı bulunan Bedrettin Dalan ile tutuksuz sanık Özel Yılmaz duruşmaya katılmadı.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, ilk duruşmada yapılan reddi hakim taleplerinin reddedildiğini hatırlatarak, iddianamenin okunması aşamasına geçildiğini söyledi.

Dursun Çiçek'in avukatı Celal Ülgen de iddianamenin herkese tebliğ edildiğini belirterek, özetlenerek okunmasını istedi.

Başkan Şengün de iddianamenin özetlenerek okunacağını ifade etti.

Duruşma, savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in iddianameyi okumasıyla devam ediyor.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler