YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Islak imza'da flaş gelişme
Albay Dursun Çiçek’in hazırladığı ve üzerinde ıslak imzası bulunduğu öne sürülen “İrticayla Mücadele Eylem Planı” üzerinde parmak izi, kağıt ve mürekkep incelemesi yapılacak...
'Islak imza'da flaş gelişme
12 Mart 2010 / 13:52 Güncelleme: 12 Mart 2010 / 16:42

Jandarma Kriminal Laboratuarı, belgenin yazımında ve imza üzerinde eskitme yapılıp yapılmadığını, belgenin yazımında kullanılan kağıdın, yazıcı ve mürekkeplerin Genelkurmay Başkanlığı birimlerinde kullanılan ürünlerle uyumlu olup olmadığını inceleyecek. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen ihbar mektubu, zarfı ve ıslak imza iddialı belge üzerinde de parmak izleri ile diğer organik izler incelenecek.

Albay Dursun Çiçek’in avukatı İrem Çiçek, yaptığı açıklamada, “İnsanlık onuruna, akıl ve mantığa, demokrasi ve insan haklarına, hukuk devleti ve adalet ilkelerine, hiç bir yasal delile dayanmayan iftira ve karalama kampanyaları ile bir kısım medyayı yargısız infaz aracı olarak kullanarak, yazılmayan planı yazılmış, imzalanmayan belgeyi imzalanmış, işlenmeyen suçları işlenmiş olarak göstermede çok mahir olan bazı odakların milletin gözü önünde ortaya koydukları bu oyunların sona ereceği günlere az kaldı” dedi.

Üzerinden 9 ay geçmesine rağmen sonunda 4 sayfalık belgenin “hak ettiği şekilde” inceleneceğini bildiren Çiçek, şunları kaydetti:

“Biz 9 aylık bu süreçte ıslak imzalı olduğu iddia edilen belge üzerinde başta parmak izi incelemesi olmak üzere, belgenin Genelkurmay Başkanlığı’nın yazışma usullerine uygun olup olmadığı, mekanik veya elektronik aletler vasıtası ile taklit edilip edilmediği, kopyalama ve taklit teknikleri ve imkanları karşısında, sahte ıslak imza üretmenin kolaylığı, imzanın sade ve yalın olduğundan taklidi kolay, tersimi basit ve tek hareketli bir imza oluşunun değerlendirilmesi, kağıt ve imza üzerinde eskitme yapılıp yapılmadığı, imzanın atılmış olabileceği tarih tespiti, belgenin yazımında kullanılan kağıdın, yazıcı ve imza mürekkeplerinin Genelkurmay Başkanlığı birimlerinde kullanılan ürünlerle uyum durumu konularında hem Adli Savcılıktan hem de Askeri Savcılıktan talepte bulunmuştuk. Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı, talebimiz üzerine Jandarma Kriminal Laboratuvarlarında inceleme yapılması surecini başlatmıştır. Islak imza iddialı belge Jandarma Kriminal Laboratuvarlarında talebimiz doğrultusunda incelenecektir. İstanbul Savcılığı’na bir ihbar mektubu ile gönderildiği iddia edilen mektup, zarfı ve ıslak imza iddialı belge üzerinde faili meçhul şahıs hakkında da parmak izi başta olmak üzere diğer organik izlerin incelenmesi de bu süreçte yapılacaklar arasındadır.”

-ERZİNCAN'DA "YARGISIZ İNFAZ"-

Erzincan’a en son 2003 yılı Temmuz ayında özel bir gezi dönüşü ailece uğramış olmasına rağmen Dursun Çiçek’in geçen yıl buraya gittiği ve bazı kişilerle görüştüğü yönündeki gizli tanık ifadeleriyle haberler yapılmasının “yargısız infazın en acı örneği olarak Türk Hukuk Tarihine geçmeye mahkum” olduğunu ifade eden İrem Çiçek, şöyle dedi:

“Medyayı kullanarak kamuoyunu ve yargıyı yönlendirme, başta Cumhuriyet Savcıları ve Yargıçlar olmak üzere kamu görevlilerini baskı altına alma eylemleri ve yargısız infazlara rağmen Yüce Türk Milleti adına yargılama gücünü kullanan Türk Yargısına güvenmeye ve inanmaya devam etmeliyiz. Zaman zaman haksızlıklar olsa da sonunda yüce adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. ‘Sahte Islak İmzanın Hikayesi’ni aylardır takip eden tüm vatandaşlarımızı, bir an önce gerçeklerin ortaya çıkarılması ve yargısız infazların önlenmesi için, başta o planın ele geçirilişi ve medyaya sızdırılması olmak üzere hikayedeki şüpheli noktaları sorgulamaya ve gerçeklerin peşinde olmaya davet ediyoruz.

Vatan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler