YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İSKİ, CHP’li Kılıçdaroğlu ve MMO İstanbul Şubesi’nin iddialarını yalanladı
İSKİ, CHP’li Kılıçdaroğlu ve MMO İstanbul Şubesi’nin iddialarını yalanladı
İSKİ, CHP’li Kılıçdaroğlu ve MMO İstanbul Şubesi’nin iddialarını yalanladı
25 Aralık 2008 / 22:01 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

ÖN ÖDEMELİ SAYAÇLARLA İLGİLİ İDDİALAR ASILSIZ ÇIKTI. CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KEMAL KILIÇDAROĞLU VE MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ'NİN GÜNDEME TAŞIDIĞI İDDİALARA İSKİ'DEN YALANLAMA GELDİ. İSKİ YETKİLİLERİ, TÜM İDDİALARI TEK TEK BELGELERİYLE ÇÜRÜTTÜ.


ELEKTRONİK SU SAYAÇLARIYLA İLGİLİ ORTAYA ATILAN İDDİALAR ASILSIZ ÇIKTI. İSKİ YETKİLİLERİ HEM CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN HEM DE MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASININ İDDİALARINI BELGELERLE ÇÜRÜTTÜ.


İSKİ GENEL MÜDÜRÜ MEVLÜT VURAL, YARGININ ZATEN BU İDDİALARA GEREKLİ CEVABI VERDİĞİNİ HATIRLATTI:


“TMMOB İSTANBUL ŞUBESİNİN İHALE İŞLEMİYLE İLGİLİ AÇTIĞI DAVA, MAHKEME KARARIYLA REDDEDİLMİŞTİR.”


İSTANBUL'DA 5 MİLYONA YAKIN ABONEYE HİZMET VERDİKLERİNİ BELİRTEN VURAL, YÜZDE 65'LERDEKİ SU KAYBINI YÜZDE 25'LERE ÇEKTİKLERİNİ İFADE ETTİ, ELEKTRONİK SAYAÇLARIN FAYDALARINI DA ANLATTI.


SAYAÇ ALIMI KONUSUNDA TEK FİRMANIN SEÇİLDİĞİ YÖNÜNDEKİ İDDİALARIN DA ASILSIZ OLDUĞUNU BELİRTEN MEVLÜT VURAL, İHALENİN AÇIK, KANUNLARA UYGUN OLARAK YAPILDIĞINI VE DENETİMLERDE HİÇ BİR USULSÜZLÜĞE RASTLANILMADIĞINI İFADE ETTİ.


İSKİ'NİN BASIN TOPLANTISINDA ÖN ÖDEMİLİ SİSTEMDE ABONEDEN FAZLA PARA ALINDIĞI İDDİALARINA DA CEVAP VERİLDİ.


İSKİ BASIN TOPLANTISINDA BÜTÜN İDDİALARI BELGELERLE YALANLADI. GENEL MÜDÜR MEVLÜT VURAL CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN BU İDDİALARDAN HAREKETLE SİYASİ RANT ARAYAŞINDA OLDUĞUNU İMA ETTİ VE KILIÇDAROĞLU'NA ANLAMLI BİR GÖNDERMEDE BULUNDU:


“BEN BİR BÜROKRATIM HİZMETLERİMİZİ ANLATIRIM… BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLSAYDIM CEVAP VERİRDİM”GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler