YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşkenceyi gözyaşlarıyla anlattı
İşkenceyi gözyaşlarıyla anlattı
26 Ağustos 2010 13:42
12 Eylül'de işkence görmüş ülkücülerden GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz yaşadıklarını Kanal A'ya anlattı.

Kanal A Haber Merkezi/ Özcan Büyüköz- Adı Zeynel Abidin Kıymaz...GAP Gazeteciler Birliği Başkanı...12 Eylül darbesi sonrası yıllarca hapis yatmış ve akılalmaz işkenceler görmüş bir ülkücü. Kanal A Günortası Haber Bülteni'nin konuğu olan Kıymaz, o dönemde yaşadıklarını, gördüğü işkenceleri gözyaşları içinde anlattı.

Komutanın tempoyla, ritimle ellerinde sopa ve jop bulunan askerlere emir vererek kendilerine işkence yaptırdığını söyleyen Kıymaz, "Kollarımızın şişkinliğinden ve morluğundan ağıtlar yakıyorduk"dedi.

 

REFERANDUMA EVET
 // CcC
Lan mıllet ıskence dıyo öldük diyo bırıde eşyaların peşinde..Hadı bu yalan soyluyor rahmetlı Muhsın Yazıcıoğludamı yalan soyluyo.....
30 Ağustos 2010 04:47
seni tanımasaydık inan aglardım
 // mine yaman
eger bu adamı yakından tanımasaydım inanın aglardım ama biri ancak bu kadar güzel şov yapar keşke yayında sorsaydınız cezaevinde yatan ülküdaşlarının görüşleri yasak olanların adına gelen eşyaları ne yapıyordunuz diye sorsaydınız ...
27 Ağustos 2010 21:34
NE YANİ 12 EYLÜL OLMADI MI?
 // EVET
12 EYLÜL DE işkence olmadı mı? demek istiyorsunuz.Tabiiki işkence oldu.Hesabı sorulacak.OYUMUZ EVET....
27 Ağustos 2010 04:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler