YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşine son verilen işçi Belediye'yi silahla taradı
Saldırganın görev değişikliği yapılan bir işçi olduğu bildirildi
İşine son verilen işçi Belediye'yi silahla taradı
22 Nisan 2009 / 00:18 Güncelleme: 22 Nisan 2009 / 00:00

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde belediyeye giren saldırgan uzun namlulu silahla rastgele ateş açtı. Saldırıda 1 ağır 6 kişi yaralandı. Uzun süren pazarlığın ardından saldırgan güvenlik güçlerine teslim oldu.


Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, uzun namlulu silahla belediyeye giren saldırgan güvenlik güçlerinin iknası sonucu teslim oldu. Alınan bilgiye göre, belediyede geçici işçi olan ve 29 Martta yapılan yerel seçimlerin ardından işine son verildiği iddia edilen İ.Ş, güvenlik güçlerinin iknası sonucu etkisiz hale getirildi. Belediye binasından çıkarılan zanlı, İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.


1'i AĞIR 6 KİŞİ YARALANDI


Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, uzun namlulu silahla belediyeye giren bir kişinin düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 1'i ağır 6 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, belediyede geçici işçi olan ve 29 Martta yapılan yerel seçimlerin ardından işine son verildiği iddia edilen 40 yaşlarındaki İ.Ş'nin düzenlediği saldırı sırasında binanın içerisinde bulunan ve adı henüz öğrenilemeyen bir kişi ağır yaralandı. Yaralılar, arkadaşları tarafından dışarıya çıkarıldıktan sonra ambulansla Birecik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


BELEDİYE BAŞKANI PENCEREDEN KAÇTI


Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, uzun namlulu silahla belediye binasına giren kişinin makam odasına kadar çıktığını belirterek, ''Saldırgan makam odama kadar girdi, bana ateş etmeye çalıştı, yanımdaki bir kişi yaralandı'' dedi.


Pınarbaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun namlulu silahla belediye binasına giren bir kişi rastgele ateş açtığını belirtti.


Belediyenin güvenlik ve koruma olmadığı için saldırganın rahatlıkla belediye binasına girebildiğini belirten Pınarbaşı, saldırganın, belediyede çalışan ve görev değişikliği yapılan bir işçi olduğunu bildirdi.


Pınarbaşı, makam odasının belediye binasının ikinci katında olduğunu ifade ederek, ''Belediye binasına giren saldırgan rastgele ateş açtıktan sonra, benim makam odama kadar girdi. Ben makam odasındaydım, saldırgan bana da silahını yöneltti ve ateş etti. O sırada yanımda bulunan kişi olaya müdahale edince, makam odasındaki kişi yaralandı'' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler