YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsim vererek PKK'yı kınadı
İsim vererek PKK'yı kınadı
23 Haziran 2010 08:29
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, PKK terör örgütünün Şemdinli'de gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınadıkları açıklamasında bulundu.

Artan terör olaylarının ardından Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Mesud Barzani, ilk defa isim vererek PKK'yı şiddetle kınadı.

Kürt yönetiminden dün yapılan yazılı açıklamada, "Kürdistan Bölgesi Başkanlığı olarak PKK'nın Şemdinli bölgesinde gerçekleştirdiği son saldırıyı şiddetle kınadığımızı açık ve net olarak ifade ederiz. Bu tür eylem ve hareketler hiçbir surette Kürt davasına hizmet etmemekte, tersine bu davanın barışçıl biçimde çözümüne yönelik çabaları akamete uğratmaktadır." denildi. Kürt yönetimi, Türkiye'ye de çağrıda bulunarak, kendi sınırlarının bombalanmamasını istedi. Bu tür saldırıların sivil halkta can kayıplarına neden olduğu ve maddi hasara yol açtığını savundu. Açıklamada, "PKK'nın bu tür eylemlerini şiddetle kınadığımızı yineler, bölge topraklarından komşu ülkelere yönelik saldırılar yapılmasına izin veremeyeceğimizi vurgularız. Keza barışçıl çözümlere ve kan dökülmesini sona erdirecek yollar bağlamında diyaloğa olan inancımızı da teyit ederiz." ifadeleri kullanıldı. 11 askerin şehit düştüğü Gediktepe Sınır Karakolu'na gerçekleştirilen terörist saldırısının ardından Ankara'da toplanan güvenlik zirvesinde, verdiği sözlere rağmen PKK'nın lojistik bağlantılarını kesmek için gerekli tedbirleri almayan bölgesel Kürt yönetiminin uyarılması yönünde görüş bildirildiği iddia edilmişti.
Zaman

hem kınar hem destek olurlar
 // umut akdivit
bunlar hem kınarlar hem destek olurlar sözünüzde samimiyseniz pkk'yı ordan çıkarın ama gücümü yetmiyor der bunun arkasına sığınırsınız...
23 Haziran 2010 10:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler