YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Işıklar'da  bomba paniği
Işıklar'da bomba paniği
05 Ekim 2009 10:21
Bursa'da Işıklar Askeri Hava Lisesi önünde unutulan paketten ağda malzemeleri çıktı!

Bursa'da Askeri Lisesi önünde unutulan ağda kutusu paniğe sebep oldu. Bomba imha ekipleri tarafından fünye ile patlatılan paketten ağda malzemeleri çıkması rahat bir nefes aldırdı.
 

Sabah saatlerinde Işıklar Askeri Hava Lisesi önünde şüpheli paket bulunduğu ihbarını alan güvenlik güçleri, olay yerine geldi. Askeri Lise yanında bir evin bahçe duvarına bırakıldığı tespit edilen paket için bomba imha uzmanları çağrıldı. Bölge güvenlik şeridi içine alınırken, cadde de araç trafiğine kapatıldı. Olay yerine gelen bomba uzmanları, özel elbiselerini giyerek duvar üzerinde bulunan paketi fünyeyle patlattı. Büyük bir gürültüyle patlayan paketten, ağda malzemeleri çıkınca herkes rahat bir nefes aldı.

Yıllarca Türk Silahlı Kuvvetleri'ne subay yetiştiren Işıklar Askeri Lisesi, 2008-2009 öğretim yılından itibaren Işıklar Askeri Hava Lisesi olarak hizmet vermeye başladı. 1 Temmuz 2008 tarihinde Hava Kuvvetleri'ne devredilen liseden, eski Genelkurmay Başkanları emekli Orgeneraller Hilmi Özkök ve Hüseyin Kıvrıkoğlu mezun olmuştu. Işıklar Askeri Lisesi'nin mezunları arasında çok sayıda kuvvet komutanı da bulunuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler