YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'e yardım iddialarına sert yanıt!
IŞİD'e yardım iddialarına sert yanıt!
11 Haziran 2015 17:05
Türkiye’nin IŞİD ile mücadelede herhangi bir sıkıntısının olmadığına dikkat çeken Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, 'IŞİD’e yardım iddiaları iftiradan ibaret' dedi.

AP raporunda yer alan Türkiye’nin IŞİD ile mücadelede diğer ülkelerle işbirliğini artırması gerektiğine yönelik ifadelerin sorulması üzerine ise Bilgiç, Türkiye’nin bu konudaki tavrının çok net olduğunu vurgulayarak IŞİD ile mücadelede uluslararası koalisyonun bir parçası olarak bugüne kadar tüm toplantılara katıldığını ifade etti.

Türkiye’nin IŞİD ile mücadelede herhangi bir sıkıntısının olmadığına dikkat çeken Bilgiç, "Bu konudaki ilkelerimiz gayet açık ve net. Uluslararası ortaklarımızla da herhangi bir sıkıntımız bulunmuyor" karşılığını verdi.

Türkiye’nin IŞİD’e yardım ettiği iddialarını ile ilgili ise Bilgiç, örgütün Türkiye için önemli bir güvenlik tehdidi olduğunu belirterek, "Bu tehditle mücadele kararlılıkla sürmektedir. Türkiye’nin DAEŞ’e yardım ettiği yönündeki iddialar bir karalama kampanyasının parçası olup, iftiradan ibarettir" ifadesini kullandı.

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler