YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"IŞİD Türklere asla zarar vermez"
Rize’den Suriye’ye giderek IŞİD'e örgütüne katılan ve burada çıkan çatışmada ölen Burak Yazıcı’nın babası Hasan Yazıcı, “O insanları çok iyi tanıyorum. Asla Türklere zarar vermezler." dedi.
"IŞİD Türklere asla zarar vermez"
15 Haziran 2014 / 11:50 Güncelleme: 15 Haziran 2014 / 11:52

Rize’den Suriye’ye giderek IŞİD'e örgütüne katılan ve burada çıkan çatışmada ölen Burak Yazıcı’nın babası Hasan Yazıcı, konuştu.

Oğlunun ölümünden sonra mezarını ziyaret etmek için 5 kez Suriye’ye gittiğini anlatan baba Yazıcı, “Orada savaşanlar çeşitli ülkelerden gelmiş. Zengin çocukları bile orada savaşıyor. Militanlar arasında öğretmenler, avukatlar, bürokratlar da var” ifadesini kullandı.

'Asla Türklere zarar veröezler'

IŞİD güçlerinin rehin aldığı 49 konsolosluk görevlisi ile 31 Türk şoförünün serbest kalacağını söyleyen Yazıcı, “O insanları çok iyi tanıyorum. Asla Türklere zarar vermezler. Trilyon liralarla yaptıramayacakları reklamlarını Türkleri esir alarak yaptılar. Artık isimlerini dünyaya duyurdular. Bundan sonraki süreçte artık Türkleri serbest bırakmaya başlarlar. Bir-iki gün içinde bırakacaklarına inanıyorum” dedi.

13:08
 // TERÖR PROPAGANDASI
Bu adam suç ve suçluyu övüyor. Ne yani, Türklere zarar vermez diye Terör örgütü olmayacak mı? Efendim kafa kesiyor, çoluk çocuk öldürüyor ama Türklere zarar vermiyor... Be ahmak adam, Türkmenler neden kaçıyor o zaman....
15 Haziran 2014 13:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler